A-tým 27.09.2009
Autor: Redakce

Série porážek přetržena!

V 9. kole O2 ELH skončila série šesti litvínovských porážek. V KV aréně Litvínov poprvé pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Kučera - Jiří Šlégr otočil zápas ze stavu 0:2 na 3:2 a získal tři body do tabulky za první vítězství venku.

V 9. kole O2 ELH skončila série šesti litvínovských porážek. V KV aréně Litvínov poprvé pod vedením nové trenérské dvojice Jiří Kučera - Jiří Šlégr otočil zápas ze stavu 0:2 na 3:2 a získal tři body do tabulky za první vítězství venku.

Do branky Severočechů se postavil Petr Franěk. Po dvou vyloučených na domácí a jednom na hostující straně se skóre v první třetině dlouho neměnilo. Až v 19. minutě jel od modré čáry sám Kristek a vstřelil první gól.

Po změně stran nastoupil do litvínovské branky Jaroslav Hübl.
Kumstát zvýšil ve 24. minutě na 2:0. Poměr trestů se srovnal na 3:3, pak však utkání předčasně skončilo pro Radima Skuhrovce, který byl vyloučen do konce utkání za zákrok na Lukáše Pecha.

Domácí se během přesilovky provinili příliš velkým počtem hráčů na ledě. Při hře čtyři na čtyři snížil Robert Reichel na 2:1. A Litvínovu v závěru druhé třetiny svitla šance na bodový zisk.

V závěrečném dějství Litvínov nevyužil provinění Zaťoviče, ale pak se dočkal: ve 47. minutě prostřelil Mensatora obránce Miloslav Gureň. Prvním gólem v litvínovském dresu srovnal na 2:2.

Stejný hráč si pak díky pomoci spoluhráčů odpykal celé dvě minuty na trestné lavici a v 56. minutě Roman Vopat dostal svůj tým poprvé v utkání do vedení! Třetím gólem zároveň dokončil obrat v zápase.

Západočeši stihli jen krátkou power-play. Byla neúspěšná a Litvínov se tak mohl radovat ze své první výhry venku! A pozval tím nejlepším způsobem diváky na úterní duel se Spartou (v 17:40 hodin).

Mikuláš Antonik: "My jsme vedli 2:0 a měli spoustu příležitostí. Kdybychom dali na 3:0, zápas by vypadal úplně jinak. Když soupeř srovnal, byla to z naší strany křeč. Dělali jsme chyby a bohužel zápas prohráli."

Jiří Šlégr: "Pro nás je to obrovská výhra. Otočit výsledek z 0:2 na 3:2 je velký úspěch. Je to obrovský impuls, chtěl bych hráčům poděkovat. Bojovali a naši brankáři - Franěk a po jeho zranění Jaroslav Hübl - chytali neskutečně."