Zápasy - Junioři 17.01.2020

Litvínovská krize trvá, junioři padli se Salzburgem 2:3

L i t v í n o v - Černožlutá juniorka pokračuje ve špatných výsledcích, v pátek na domácím ledě nestačila na Salzburg. Hosté se ve druhé třetině dostali do dvoubrankového vedení, které si po zbytek utkání nenechali vzít. Na litvínovské straně se prosadili Lukáš Stehlík a Dan Bartoš.
17.1.2020
2:3
0:0, 1:2, 1:1

Zajíček (Pejsar) – Bártek, Hocelík, Šubrt, Kitzberger, Kroupa, Háva, Miškovič – Jindra, Skuhrovec, Berka, Kysela, Vopat, Stehlík, Limanovský, Bartoš, Jouza, Fišer, Dufek

EC Red Bull Salzburg (AUT)

Bugl (Resl) – Obu, Kerber, Schwaiger, Menner, Ettwein, Reich, Schmidbauer – Cimmerman, Hänelt, Lutz, Maier, Leonhardt, Hengelmüller, Borzecki, Pronin, Hefke, Bammer, Hložek

39. Stehlík (Berka), 52. Bartoš (Bártek, Kysela)

0:2, 1:2, 1:3, 2:3

Úvodních dvacet minut zápasu Litvínova s rakouským Salzburgem branku nenabídlo. Hostující hráči si v deváté minutě zahráli přesilovou hru po vyloučení Hávy a v početní výhodě začínali i prostřední dvacetiminutovku. Tři minuty po startu druhé periody lovil puk ze sítě domácí brankář Zajíček.

Autorem prvního gólu se stal útočník Oskar Maier, asistovali mu Borzecki a Hänelt. Ještě o něco veseleji bylo Salzburgu v čase 26:15. Obránce Bártek se totiž provinil sekáním a nařízené trestné střílení spolehlivě proměnil Julian Lutz. Rakouský celek kromě toho pokračoval v přesilové hře kvůli faulu Jindry.

Chemikům se podařilo snížit minut před druhou sirénou. Navrátivší Berka nahrál Lukáši Stehlíkovi, který vstřelil svůj jedenáctý gól v této sezoně. Hokejisté Salzburgu ve třetí třetině znovu odskočili zásluhou Maxmiliana Hengelmüllera, do konce zbývalo něco kolem třinácti minut. Litvínov ještě dokázal snížit v přesilové hře, kdy se trefil Dan Bartoš, na vyrovnání už to však i přes několik přesilových her nestačilo.