Zápasy - Junioři 07.11.2019

V Budějovicích za dva body, juniorka vyhrála po nájezdech 3:2

Č e s k é B u d ě j o v i c e - Předehrávku 31. kola turnaje O Pohár DHL mezi Motorem a Litvínovem ovládli hosté. Vedení se jako první ujali Jihočeši, chemici nepříznivý stav otočili brankami Hávy a Stehlíka. Ještě před druhou sirénou ale srovnal Silný a zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů. V nich o zisku druhého bodu pro černožluté rozhodl Kysela. Premiéru v juniorské kategorii si odbyli Jan Vopat, Daniel Dej a David Skuhrovec.
7.11.2019
České Budějovice
2:3sn
1:1, 1:1, 0:0 - 0:0 - 0:1

Motor ČB

Dvořák (Ludvík) – Najman, Hubata, Remta, Svach, Pavlát, Novák, Doktor (A) – Řezáč (A), Pigl, Hrubec – Hrakholski, Masopust, Pouzar – Ryba, Schwartz, Silný (C)

Zajíček (Zelenka) – Bártek, Šubrt, Baláž, Kitzberger, Jonák, Háva – Jindra, Skuhrovec, Kysela (A) – Dej, Stehlík, Limanovský – Bartoš, Vopat, Šarlinger – Fišer, Kovačič, Dufek (C)

8. Hrubec (Ryba), 37. Silný (Pigl, Novák)

1:0, 1:2, 2:2, 2:3

Utkání začali aktivněji litvínovští, což vyústilo v přesilovou hru hostí už ve druhé minutě. Tlak chemiků pokračoval i po nevyužité přesilovce, skóre však přesto otevřel Motor. Ryba v rychlosti nahrál Matouši Hrubcovi, a ten prostřelil brankáře Zajíčka. V 9. minutě dostali Severočeši k dispozici druhou přesilovku a dokázali ji využít. Stehlík zpoza branky našel Jiřího Hávu, jenž překonal budějovického gólmana střelou nad pravé rameno. Ve zbytku první dvacetiminutovky se vylučovalo na obou stranách, branka už ale v  Budvar aréně nepadla.

Druhou periodu odstartovali v početní převaze domácí, později je vystřídali černožlutí. Druhý zásah do sítě Motoru přidali hosté při hře čtyř proti čtyřem. V roli asistenta byl tentokrát Jindra, který nabil Lukáši Stehlíkovi. Člen reprezentační osmnáctky dopravil šourákem puk za Dvořáka a strhl vedení na stranu Litvínova. Trend vylučování pokračoval a Jihočeši mužstvo kapitána Dufka potrestali. V obrovské skrumáži před hostující klecí se nejlépe zorientoval Michal Silný a srovnal na 2:2.

Úvod poslední části hry byl ve znamení vyrovnaného hokeje. Postupně ale iniciativu přebrali hráči Motoru a několikrát vážně prověřili Zajíčka. Ještě hůř litvínovskému brankáři bylo, když rozhodčí za faul Hávy nařídili trestné střílení. S tím si však strážce hostující svatyně poradil, skóre se tak neměnilo. Svoje kvality ukázal i Dvořák, který na druhé straně bravurně vychytal Dufka. I druhé střetnutí obou týmů tak muselo do prodloužení.

V nastaveném čase řada šancí rozhodující branku nepřinesla, znovu tak o zisku druhého bodu musely napovědět pro Severočechy neoblíbené samostatné nájezdy. Tentokrát však štěstí stálo na jejich straně, autorem vítězného nájezdu se stal Vojtěch Kysela

Motor ČB
Trenér: Luboš Rob
Byl to vyrovnaný zápas, jak se říká, nahoru dolu. Měli jsme tam určité pasáže hlavně ve druhé třetině, kdy jsme dělali hrubé chyby. Naštěstí jsme to přežili a hlavně jsme přežili pětiminutové oslabení. Třetí třetina, tam jsme to mohli překlopit na naší stranu, bohužel jsme nedali trestné střílení a v nájezdech byl Litvínov o ten gól lepší.
Trenér: Radek Mrázek
Byl to jeden z těch slabších juniorských zápasů. Obě družstva nepředvedla nic extra, takže ta remíza byla spravedlivá a nájezdy, to už je loterie.