Preview - Dorost 18.02.2020

Zabere dorost proti Hradci Králové?

Mladé litvínovské naděje po sérii kolísavých výkonů zavítají na led královéhradeckého Mountfieldu. Ten v poslední době podává podobně nepřesvědčivé výkony. Souboj 3. se 13. odstartuje v 17:30.
Chemici i nadále pokračují v kolísavých výkonech. Napravit vysokou porážku se jim povedlo v Třinci, odkud si odvezli dva body za výhru 2:1 po prodloužení. Ovšem na výhru nedokázali navázat a utkání na ledě Liberce nezvládli. Litvínov však skóroval jako první. V 16. minutě procedil Špaček puk za Krále. V úvodu druhé třetiny vyslal Hocelík přihrávku na Šprynara, který přesný pas dokázal přetavit v gól. V osmadvacáté minutě se naneštěstí pro Litvínov rozjel liberecký brankostroj. Ještě v prostřední části snížil Hujer a po polovině utkání vyrovnal Culek. V poslední periodě chemici totálně pohořeli. Po dalších devíti minutách hry završil obrat Vodlan, k němuž se velice brzy připojili Trunda s Křížem, kteří zničili litvínovské naděje na dobrý výsledek.

Ani forma Hradce není zrovna ideální. Při výjezdu na sever Čech nejprve přetlačili Chomutov poměrem 4:2, ale Karlovy Vary už byly nad síly hráčů Mountfieldu. Hradec Králové začal zápas fantasticky! Ve druhé minutě rozvlnil síť Šimek, který přidal druhý zásah i v závěru prvního dějství. Mountfield vkročil i do prostřední části fantasticky, jelikož Budina v přečíslení zvolil kličku do bekhendu a udělal dobře, protože Hamrla nedokázal zareagovat. Snížit se však podařilo Šmajdovi se Zemanem a zase bylo o co hrát. Ve třetí třetině nabídl Hradec svému soupeři přesilovku, v níž mířil přesně Matas a bylo vyrovnáno! Fantastický obrat pak dokonal v prodloužení Kupča, jenž trefil prázdnou branku.

Nejproduktivnějším hráčem chemiků je i nadále nadějný útočník Dominik Brouček. Ten za jednatřicet zápasů stihl vstřelit 18 branek, k nimž přidal 22 asistencí. Na druhou příčku se vyšplhal Daniel Dej. Ten má na svém kontě 9 branek a 16 asistencí. V dresu východočechů boduje nejčastěji Lukáš Pajer, z jehož hole padlo jednadvacet branek a také stejný počet asistencí. Na záda mu dýchá dvojice spoluhráčů. Matyáš Budina (18+21) a Matěj Beneš (12+27).

Brankářskou stálicí je v Litvínově David Čermák. Mladý brankář průměrně inkasuje 3,05 branky za zápas a pochytá 90,95 % střel. Nejvíce času strávil v královéhradeckém brankovišti Mario Žalčík, který si drží skvělý průměr chycených puků. Ve své výstroji udrží 93,31 % střel a průměrně inkasuje 2,07 gólu za zápas.