Zápasy 08.11.2013

Junioři: Litvínov nedokázal Zlínu vstřelit ani branku, prohrál 0:4

Z l í n - V dohrávce 14. kola NOEN extraligy juniorů vycestoval Litvínov až na daleký led Zlína. Domácí šli v první třetině do vedení zásluhou Matuly. Po dvě třetiny dominovaly především obrany obou mužstev. Ve třetí třetině nastal zvrat domácí nasypali do litvínovské branky další tři góly a o vítězství bylo rázem rozhodnuto. Litvínovská ofenzíva nevstřelila zlínským ani branku.
14. kolo, 8.11.2013
ZS Luďka Čajky
4:0
1:0, 0:0, 3:0

Haloda (Stojar) – Řezáč, Stuchlík, Macharáček, Zbořil, Andrýsek, Talán, Kužílek, Velčovský – Kratochvíl M., Dalajka, Gremlica, Kovařík, Zaremba, Karola, Kratochvíl Š., Popelka, Haničinec, Galuška, Matula, Mika.

Klečka (Soukup) – Šesták, Baránek, Fučík, Strejček, Cvrk, Šefl – Kučera, Řehoř, Trübenekr, Zdeněk, Weitz, Střibrný, Mical, Řezníček, Čeřovský, Šimeček, Válek, Štěpka.
Branky a nahrávky: 8. Matula (Zbořil), 49. Kovařík (Zaremba, Popelka), 56. Mika (Matula), 57. Gremlica (Karola). Rozhodčí: Husička - Matěj, Valentík. Vyloučení: 3:3. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 123. Střely na branku: . Průběh utkání: 4:0.

Ze začátku zápasu byl aktivnější Litvínov. Hostům se dařilo držet se v pásmu a také si vypracovali první šanci. Po střele od modré se k nebezpečné dorážce dostal Štěpka, ale Haloda svůj tým podržel. Chvíli na to hrál Litvínov přesilovku, která se jim však vůbec nepovedla. Dominik Matula obral litvínovského obránce o puk a zlínští jeli ve dvou na jediného obránce. Matula si chytře počkal, zamířil a svou střelou vymetl horní roh litvínovské branky. Ševci se díky vstřelené brance dostali do pohody a začali hosty přehrávat. Stříbrný se prosmýkl mezi zlínskými obránci a namířil si to k Halodovi, ale bekhendem netrefil bránu. Dvě minuty poté se do úniku dostal Válek, který svou forhendovou kličkou také na Halodovi vyhořel. Do kabin se tak šlo za stavu 1:0.

Druhá třetina byla hodně bojovná. Hráči si nenechali ani kousek volného ledu, což ovšem bylo na úkor pohlednosti hry, která byla svižná a tvrdá, ale bez gólových šancí. Jedné jsme se dočkali až na začátku litvínovské přesilovky po chybné rozehrávce hostujících obránců. K puku se dostal Matula, jehož střela propadla Klečkovi podpaží a zamířila si to těsně vedle tyče. V polovině zápasu se do samostatného úniku dostal zlínský Galuška. Nic nevymýšlel, zvolil svižnou střelu, ale bránu minul. Pět minut před koncem třetiny si zlínští vytvořili tlak v pásmu Litvínova. Před brankou Klečky to chvíli dost hořelo, ale se vším si dokázal brankář hostí poradit a o zbytek se pak postarala obrana. I proto zůstalo zlínské vedení po dvou třetinách stále jednobrankové.

V úvodu třetiny měli litvínovští přesilovou hru, která se jim málem povedla zužitkovat. Střela od modré našla před brankou volného Válka, který puk jemně tečoval a jen díky zákroku Halody a trochou litvínovské smůly neskončil v síti. Z gólu se tak ve 49. minutě radoval Zlín. Zaremba se zmocnil puku za bránou, potáhl ho k brance, přihrál na druhou stranu, kde našel osamoceného Lubomíra Kovaříka, který puk zasunul za záda Klečky. Tím litvínovské naděje výrazně opadly. Další rána navíc přišla v 56. minutě při zlínské přesilovce. Litvínov riskoval a domácí se dostali do přečíslení, které vyřešili gólově. Vít Mika předal puk na Dominika Matulu, ten mu ho vrátil zpět a Mika zakončoval do odkryté klece. Uběhla minuta a půl a v litvínovské síti se třepal další kotouč. Martin Gremlica se dostal do samostatného úniku, který zakončil parádní střelou do pravé šibenice Klečkovi branky. Zbytek zápasu se dohrál z povinnosti a Berani si připsali zasloužené tři body.

Robert Svoboda (Zlín): Výborné utkání, těžký soupeř, Litvínov hrál velice dobře, byl aktivní. Velice dobrý výkon brankáře Halody, který nás podržel jak hned na začátku utkání, tak v dalších momentech zápasu. Výsledek 4:0 nás těší, taky samozřejmě to, že jsme neinkasovali branku a podařila se nám dohrávka po minulé ztrátě bodů na Kladně, takže teď je to takový reparát, který se nám podařil.
Radek Mrázek (Litvínov): Tak první třetinu jsme měli vyhrát my 3:1 a myslím, že ten zápas by se vyvíjel jinak. Pak už to z naší strany nebyl zrovna výborný výkon, který jsme předvedli doma proti Vítkovicím. Ke zbytku už se vyjadřovat nebudu, protože nebudu platit pokutu.