Zápasy 08.08.2012

První výhra, Verva odzbrojila Rytíře

Ve třetím přípravném utkání Litvínov doma zabral střelecky a vyhrál, dvakrát se trefil František Lukeš. Odveta se hraje na Kladně příští týden, v jeho závěru čeká Vervu Rona Cup na Slovensku.
9.8.2012
ZS Ivana Hlinky
4:1
2:1, 2:0, 0:0

Francouz - Jareš, Stříteský, Kubát, Gula, Zeman, Posmyk, Brejčák, Kousalík - Kafan, Hübl, Gerhát, Hanzl, Baláž, Lukeš, Kubinčák, Majdan, Smolka, Trávníček, Jurčík, Černý

Kladno

Cikánek - Černošek, Růžička, Piskáček, Drtil, Drtina, Macholda, Kameš, Dalecký, Dragoun, Hovorka, Látal, Lukáč, Bicek, Eberle, Melka, Valský, Strnad, Petrák, Kuchejda
Branky a nahrávky: 14. Majdan, 16. Kubinčák (Baláž), 24. Lukeš (Posmyk, Hübl), 29. Lukeš (Hübl) - 13. Eberle Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek Vyloučení: 4:3, navíc Jurčík (L) 2+10 min. Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Diváci: 462
Litvínov nastoupil podruhé v brance s Pavlem Francouzem. Úvod utkání byl spíše vyrovnaný a opatrnější. Co prošlo, pochytali oba brankáři. Už ve 2. minutě měl smůlu kladenský Piskáček, kterého zasáhl do helmy tvrdou ranou Černý, ale hráč hostí naštěstí pokračuje v utkání. Branky začaly padat ve druhé polovině třetiny a hokej získal na zajímavosti. Hosty dostal do vedení Eberle, ale za minutu vyrovnal ranou zblízka Juraj Majdan a po dalších dvou minutách už Litvínov vedl zásluhou Kubinčáka. První asistenci v litvínovském angažmá zaznamenal u tohoto gólu slovenský útočník Baláž. Přihrál ze strany Kubinčákovi, který ochránce svatyně Středočechů po kličce překonal. Teprve 62 vteřin před prvním klaksonem se jednomu týmu naskytla přesilovka (Kladno), domácí se s trochou štěstí do přestávky ubránili a zaznamenali tak svou výsledkově dosud nejpovedenější třetinu v přípravě. Ta další ji však hned překonala. Obrat ve skóre se na hráčích Vervy po přestávce příznivě projevil. Už v končícím oslabení se mohla ujmout Hülova teč Posmykovy přihrávky. Pak se ke slovu poprvé výrazně dostala dvojice Hübl - Lukeš. Jejich zásluhou a s přispěním obránce Posmyka (rovněž jeho první asistence v Litvínově) využili domácí po pěkné kombinaci ve 24. minutě hned svou první přesilovku. Kanonýr Lukeš se ve 29. minutě prosadil znovu, opět za asistence Hübla, který zatáhl puk do třetiny a počkal si na svého parťáka. Cikánek měl i nadále proti aktivním Krušnohorcům dost práce, těm se hra v těchto fázích opravdu dařila. Jeho spoluhráči neuspěli ani při dvou početních výhodách, přičemž domácí Jurčík dostal navrch "desítku" za úder do oblasti hlavy a krku. Ve třetí části se Středočechům zdramatizovat duel nepodařilo. Nejblíže k brance měli v 52. minutě, kdy ujel Bicek, ale pozorného Francouze nepřekonal. Gólman Litvínova i ve druhém zápase dostal pouze jeden gól.