Zápasy 23.08.2012
Autor: Redakce

Asiaté pokořeni pětkrát

Foto Reportáž
V historicky prvním setkání Litvínova s korejským hokejem zapsali hráči Vervy (po malé komplikaci na konci 1. třetiny) bezpečnou výhru 5:1. Snaživý soupeř se prosadil pouze ve vlastním oslabení, dvakrát inkasoval od Robina Hanzla.
23.8.2012
ZS Ivana Hlinky
5:1
1:1, 3:0, 1:0

Nechvátal - Posmyk, Kubát - Stříteský, Zeman - Kousalík, Jareš - Gula, Brejčák - Kafan, Hübl, Gerhát - Černý, Hanzl, Ručinský - Kubinčák, Frolík, Trávníček - Majdan, Baláž, Smolka

High1

Mitsuaki - Oh Kwang-Sik, Young, Kim Hye-Ok, Oh Hyon-Ho, Scott, Ryuichi, Song Dony Hwan, Lee Sung Joon - Lee You, Hong Hyun Mok, Kim Hyung-Joon, Lee Yu-Won, Chang Jun-Il, Suh Sin-Il, Kwon Tae-An, Išioka, Swift, Lee Jae Wook, Kim Eun-Joon, Ahn Hyun-Mi
Branky a nahrávky: 12. Ručinský (Hanzl, Černý), 25. Hanzl, 27. Gerhát (Brejčák), 36. Hanzl (Stříteský, Kousalík), 44. Majdan (Hübl) - 20. Lee Yu-Won (Išioka) Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek Vyloučení: 7:4 Využití: 1:0 Oslabení: 0:1 Diváci: 545
Litvínov dal v brance šanci Nechvátalovi, nastoupil bez Fraňka, Lukeše a Jurčíka. Hosté v sestavě s třemi hráči zámořské provenience a několika Japonci vyrukovali v sytě červených dresech, domácí opět v černé barvě. První zahrozila druhá litvínovská formace vedená Hanzlem. První potlesk si vysloužila šance Posmyka, před kterým se otevřela od modré čáry cesta až k brance, ale blafákem na maličkého brankáře Mitsuakiho nevyzrál. Vzápětí mohli otevřít skóre i hosté, Swift byl zcela sám před Nechvátalem, který mu ale vypíchl kotouč dřív, než stihl zakončit. Hosté prvních deset minut drželi krok a poměrně často zaměstnávali brankáře Vervy, byť obvykle střelami z větší vzdálenosti. Domácí odpověděli Kubinčákem, Balážovým průnikem a hlavně akcí ze 12. minuty. Na konci kombinace druhého útoku byl Ručinský a zakončil do odkryté klece. Pak vyhodil puk mezi střídačky Smolka, Litvínov se ubránil. Až po skončení oslabení vznikla před Nechvátalem slušná trma-vrma. V 19. minutě se poprvé provinili Asiaté, konkrétně ovšem Kanaďan - Swift. Mitsuaki vychytal Kubinčáka. Ten neuspěl ani zblízka po střele Jareše prakticky do prázdné branky, kterou gólman vytáhl. A znenadání udeřilo na druhé straně, Trávníčkovu rozehrávku využil soupeř k brejku dva na jednoho a provedl jej dokonale, 1:1. Naděje na dobrý výsledek ale High1 brzy zhasly. Nepříliš urovnaný úsek hry po přestávce ukončila branka Hanzla, který se prosadil k dorážce před brankovištěm. Uniklého Kubinčáka si pak přitáhl Hong a v přesilovce si Gerhátovu přihrávku srazil do vlastní branky Riujiči. Černého trest hráče ze vzdálené země v příliš velké pohodě nezastihl, Nechvátala neohrozili. Provinilec Černý pak trefil tyč. Následně Kousalík se z trestné lavice díval na neúspěšný brejk spoluhráčů téměř tři na jednoho, ale pak i na Nechvátalův úspěšný zákrok proti kontru soupeře dva na jednoho. Hanzlovu přihrávku ve 36. minutě z dalšího brejku pak usměrnil za záda nešťastného Mitsuakiho vracející se Hong a po druhém "vlastenci" to bylo 4:1. Snížit mohl po krásné kolmé přihrávce přes dvě třetiny kluziště Scott, jenže kličku mu Nechvátal vykryl. V poslední minutě byl ještě před brankou podle rozhodčích příliš důrazný Majdan a musel ven. Ve 43. minutě půl tisíce diváků zahučelo po Smolkově švihu, který se odrazil od pravé tyče. Před brankou poté obral protihráče o kotouč Hübl a Majdan vstřelil pátý gól. Vyhození puku do hlediště na obou stranách pak nestálo ani jeden tým újmu na skóre. Korejcům ubývaly síly, hrálo se převážně v jejich třetině. Přesto si vynutili ještě faul Zemana. Později pár nebezpečných situací před svou klecí vyřešil pozorný japonský gólman. I v poslední minutě dravý průnik Hanzla, usilujícího o hattrick, který byl tečkou za utkáním. Korejci se po zápase, věrni uctivé tradici své země, hromadně poklonili tribunám.