Zápasy 21.01.2024
Autor: Kamila Stříteská

Chemici v Ostravě neuspěli, odjíždíme bez bodu

Foto OhlasySestřih Reportáž
Litvínovští hokejisté ve 38. kole změřili síly s Vítkovicemi. Už od začátku byli úspěšnější domácí, kteří se v první třetině dostali do těsného vedení, jenž ve druhé části ještě navýšili. Chemici našli recept na Klimeše až za stavu 4:0, kdy snížil Nicolas Hlava. Odpověď Ridery přišla po 30 vteřinách. Z Vítkovic se tak Verva vrací s prázdnou.
38. kolo, 21.1.2024
Ostrava, OSTRAVAR ARÉNA
5:1
1:0, 2:0, 2:1

HC Vítkovice Ridera

Klimeš – Percy, Raskob, Mikuš, Kovář, Auvitu, Grman, Jeřábek – Fridrich, Chlán, Lakatoš – R. Bukarts, Krieger, Barinka – Kalus, Claireaux, R. Bukarts – Peterek, Šoustal, Vondráček.

HC VERVA Litvínov

Zajíček – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Jurčík, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Urban, Havelka.

Branky a nahrávky

14. Vondráček, 32. Kalus (Auvitu, Lakatoš), 36. Peterek (Šoustal, Percy), 46. Lakatoš (Fridrich, Auvitu), 53. Chlán (Fridrich, Lakatoš)

1:0, 2:0, 3:0, 4:0, 4:1, 5:1

Úvodní dvacetiminutovka byla vcelku vyrovnaná, o čemž hovoří i počet střel. Domácí však byli mírně nebezpečnější a otevřít skóre mohli v 6. minutě, kdy se napřáhl na kotouči Kalous, jehož bomba z kruhu orazítkovala Zajíčkovu tyč. Po polovině třetiny se Vítkovicím podařilo skórovat, Tomáš Vondráček se rozjel proti litvínovskému brankáři a střelou nad vyrážečku jej propálil – 1:0. Litvínovští se snažili odpovědět, ale recept na Lukáše Klimeše hledali těžce, a tak odcházeli do kabiny s jednobrankovým mankem.

Ač se chemici pokoušeli srovnat manko, Vítkovice byly v koncovce úspěšnější. Po polovině hrací doby Ridera využila přesilovou hru, když u branky číhal Marek Kalus, jehož zakončení zapadlo do volné mezírky v Zajíčkově svatyni – 2:0. Snížení mohlo přijít, když se aktivní trojice chemiků Abdul, Maštalířský s Kirkem pokoušeli dobít Klimešovu klec, ten se však nenechal rozhodit a pokusy litvínovský útočníků lapil do svých spár. Na druhé straně pak Šoustal nahrál do jízdy Jonáši Peterkovi, který z mezikruží poslal Vítkovice do tříbrankového vedení – 3:0. Hosté nesložili zbraně a nadále hledali způsob, jak utkání zvrátit. Vítkovický brankář však byl stále stoprocentní.

Ve 46. minutě navýšily Vítkovice svůj náskok, když neposedný kotouč uklidil za Zajíčkova záda Dominik Lakatoš – 4:0. Verva nadále nepolevala a když získala početní převahu, dokázala ji náležitě využít. Střelu Jakse tečoval nad Klimešovo ramenu Nicolas Hlava – 4:1. Jenže vítkovická odpověď přišla po necelých 30 vteřinách, kdy Petr Chlán vrátil domácím čtyřbrankové vedení – 5:1. Čtyřbrankové manko už bylo natolik vysoké, že jej chemici nedokázali zredukovat a z Vítkovic se vrací bez bodového zisku.

Sestřih

Ohlasy

Trenér: Jiří Veber
„Musím kluky pochválit, protože jsme k utkání přistoupili úplně jinak než v posledním zápase v Brně. Získali jsme tři body, to je pro nás super. Hráči předvedli velmi dobrý výkon počínaje brankářem až do posledního hráče."
Trenér: Karel Mlejnek
„Myslím si, že do dnešního zápasu jsme vstoupili poměrně dobře, ale bohužel dobrá pasáž byla z naší strany pouze čtyřminutová. Poté otěže utkání převzal soupeř. Do zápasu jsme trochu vrátili ve druhé půlce druhé třetiny, kde jsme si vytvořili nějaké příležitosti, ale bohužel už stavu 3:0. Ve venkovních utkáních nenecházíme jakékoliv síly a směr přetavit zápas v bodový zisk."

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.
Zápasy - Dorost před 2 dny

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.