Zápasy 09.11.2016

Domácí jízda pokračuje! Sklonit se musela i Boleslav

Jedenáctá výhra z posledních třinácti utkání! Verva po reprezentační pauze navázala svou šňůru úspěchů, zvítězila doma poosmé v řadě a zapsala další cenné body. Dvěma body (1+1) se prezentovali Daniel Sorvik a Martin Hanzl.
This text will be replaced

18. kolo, 9.11.2016
ZS I. Hlinky, Litvínov
3:2
1:0, 1:2, 1:0

J. Hübl – Kubát, Gula – Sørvik, Pavelka – Sklenička, Pavlík – Stříbrný, V. Hübl, Lukeš – M. Hanzl, R. Hanzl, J. Černý – Hořava, Gerhát, Trávníček – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraveni Petrásek a Březák. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr

Ml.Boleslav

Lukáš – Trončinský, Kučný – Stříteský, Voráček – Hanzlík, Kurka – Látal, Vampola, Klepiš – Hyka, Urban, Lenc – Orsava, Žejdl, Jonák – Jiránek, Pabiška. Připraveni Tarkki a Štich. Trenéři Výborný a Jelínek
Branky a nahrávky: 16. Gerhát (Hořava), 39. Sørvik (M. Hanzl, J. Černý), 56. M. Hanzl (Sørvik, Pavelka) – 22. Orsava, 26. Žejdl (Pabiška, Trončinský) Rozhodčí: Pešina a Úlehla Vyloučení: 4:5 Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: J. Hübl 19 - Lukáš 36 Diváci: 4125

Verva nastoupila v brance potřetí v sezóně od začátku s Jaroslavem Hüblem. Poprvé po nemoci byl k zápasu připraven i Michael Petrásek, který dvakrát nastoupil za Most. Po reprezentačním programu odpočívali brankář Janus a útočník Reichel, Kokeš nastoupil za Most v Jihlavě. Hosté vyrukovali do boje se sedmi obránci a jedenácti útočníky.

Verva začala s vervou, Lukeš hned v první minutě po uvolnění střílel do Lukáše a po něm se stejně vedlo Černému. Domácí pak zbrzdila dvě oslabení (2. Černý, 6. Kubát, který hákoval Hyku). V 10. minutě se provinil hostující Urban. Bratři Hanzlové ještě při signalizovaném vyloučení vykombinovali šanci a další přišly poté, co na posledních 23 vteřin prvního trestu usedl k Urbanovi Pabiška.

Robin Hanzl a Pavelka ohrozili v přesilovce branku Středočechů, ale pak přišel doslova kolotoč žlutočerných šancí: Lukeš vybídl k teči Stříbrného, před branku prošel Hübl, dorážel Stříbrný, Válek pálil z mezikruží… Stadión se roztleskal, gólu se ale nedočkal.

Kdo z diváků se po změně stran z přestávky opozdil a přišel do hlediště až ve 26. minutě, nevěřil svým očím - 1:2! Prakticky ze dvou nebezpečných akcí Bruslaři dvěma góly otočili stav. Nastartoval je vyrovnáním Orsava a pak se přes obránce a přesnou střelou prosadil Žejdl. Po takové injekci se brejky hostů staly nebezpečnými a Litvínov musel znovu chytat tempo zápasu. Pomohla mu do něj rána obránce Sørvika před pauzou, srovnáno 2:2.

Zlomí Severočeši i tentokrát utkání ve svůj prospěch? Ano! Bylo to i o otřepaném nedáš-dostaneš. V 53. minutě zazvonilo za Hüblem břevno. Dvě minuty na to fauloval Látal, reprezentační obránci Sørvik a Pavelka nabili mladšímu Hanzlovi a vítězný gól byl na světě, 3:2! V 58. minutě musel ven Lukeš, hosté až po čase odvolali gólmana, ale pak unikajícího Robina Hanzla zastavil nedovoleně Trončinský a bylo jasno.

Litvínov Boleslav výrazně přestřílel, znovu překonal zápasovou komplikaci a naplno zabodoval. V pátek se vydá do Hradce.

Jaroslav Hübl: "Měl bych být spokojen, potřetí jsem nastoupil, potřetí jsme vyhráli... Snad si zachytám i proti někomu jinému než proti Boleslavi. Je důležité, že díky těsným výsledkům jsme stále ve střehu a dokážeme pak zápas zvládnout a vyhrát. V přestávce jsme dobře potrénovali a doufám, že to teď zúročíme."

Radim Rulík: "V první třetině jsme si vytvořili spoustu šancí, ale bohužel jsme nedali více branek. Druhá třetina nebyla z naší strany úplně v pořádku, přišly dvě výborně sehrané situace soupeře, ale v závěru se nám podařilo vyrovnat. Ve třetí třetině se hra opět srovnala. Dali jsme vítězný gól, předtím soupeř trefil horní tyčku, měli jsme i štěstí. Když se takhle podaří otočit utkání, musíte být spokojeni. Daniel Sørvik? Nemám otázky na jednotlivé hráče rád, samozřejmě i díky němu jsme byli dnes produktivní, ale i jiní hráči v jiných zápasech odvedli spoustu dobré práce. Takže bych to i dnes ponechal jako kolektivní výkon."
Ml.Boleslav
Marian Jelínek: "Nezačali jsme špatně, paradoxně nás srazily naše přesilovky, které nám absolutně nevyšly. Soupeř poté převzal iniciativu a druhá polovina první třetiny byla z jeho strany exhibice. Při nás stáli všichni svatí, že to skončilo jen 1:0. Do druhé třetiny jsme vstoupili trošku jinak, dali jsme dvě branky a trochu tím soupeře zaskočili. Ve třetí třetině jsme hloupě faulovali a stálo nás to body. Snažili jsme se s tím ještě něco udělat, ale soupeř už si výsledek pohlídal."