Zápasy 24.10.2012

Jihočeský import: tři body za tři góly!

Konečně! Dlouho atakovaná bodová "dvacítka" padla, Verva vyhrála ve středeční TV dohrávce v Českých Budějovicích 3:0! Domácím nepomohly k úspěchu ani posily z NHL, dvě branky dal Trávníček a Francouz vychytal první "nulu".
24.10.2012
Budvar Arena
0:3
0:0, 0:1, 0:2

Motor ČB

Kantor – Ptáček, Frühauf, Vydarený, Vráblík, Jank, Kolarz, Prokop – Květoň, Hanzal, Michálek, Šimánek, Kohn, Kotalík, Dej, Knotek, Podlešák, Rousek, Mertl, Suja

Francouz – Posmyk, Kubát - Stříteský, Holub - K. Černý, Zeman - Gula, Brejčák – Kubinčák, Hübl, Lukeš – Martynek, Hanzl, Trávníček "C" - Jurčík, J. Černý, Ručinský - Písařík, Baláž, Frolík. Připraven Franěk
Branky a nahrávky: 30. Trávníček (TS), 56. Trávníček (Hanzl, Martynek), 60. Hübl Rozhodčí: Pešina a Svoboda Vyloučení: 2:6, navíc Hanzal (ČB) zaviněné TS-Trávníček proměnil Využití: 0:0 Oslabení: 0:2 Zásahy: Kantor 27 - Francouz 33 Diváci: 3936
Litvínovská marodka se trochu přestěhovala z obránců - i když ani tam není vše v pořádku - mezi útočníky. Nastoupit nemohli Majdan, Pšurný ani Rapáč. Trenéři postavili do hry hned dva juniory, Jurčíka a v premiéře Písaříka. Budějovicím chyběli Langhammer, Červený a Ference, poprvé ale nasadili do hry NHL-posily, Michálka s Hanzalem.

První za hosty zahrozila Hanzlova řada a ve 3. minutě si připsal první extraligovou ránu na branku i již zmiňovaný Písařík. Jeho čtvrtá formace se ale po třech minutách hry dostala pod tlak, nemohla pro zakázané uvolnění vystřídat a vše skončilo Frolíkovým vyloučením.

Tlak agresivnějších domácích pokračoval i po skončení přesilovky, kterou Litvínov ubránil. Francouz si poradil s tvrdou Hanzalovou střelou. Ofenzivním osvěžením přetížené defenzívy byl alespoň průnik Kubáta středem kluziště v 7. minutě. Po první početní výhodě hostí (Rousek) se na Hanzalovi, bezmála dvoumetrovém útočníkovi ČB, vyfauloval i K. Černý, ale jistý Francouz i málo nápadití domácí způsobili udržení bezbrankového stavu. V dalších minutách se Litvínov soupeři vyrovnal, prezentoval se bojovným výkonem. Střílelo se převážně jen ze střední a větší vzdálenosti.

Druhé dějství začalo vyloučením Hübla a dosud nejnebezpečnější přesilovkou Mountfieldu v zápase. Závar i možnost Frühaufa ale změnu skóre nepřinesly. Odpověděl pěknou ranou Hanzl a první opravdu klíčové chvíle přišly v polovině utkání.

Když si k vyloučenému Zemanovi (fauloval poté, co se K. Černému nepovedlo vyhodit puk a domácí se dostali do zámku) přisedl ještě Hübl (jeho zákrok ani kamery neodhalily), přál si určitě jediné - aby jeho spoluhráči ubránili více než minutu dlouhé dvojnásobné oslabení. Výsledek byla ale zcela opačný!

Domácí ostřelovali Francouze, jenže marně. A když končil Zemanův trest, ujel Trávníček. Kantora nepřekonal, jenže byl trochu zbytečně faulován Hanzalem a s nařízeným trestným střílením naložil skvěle. Brankáře tentokrát vymíchal a bekhendem zakončil, 0:1, branka v oslabení!

Litvínov ožil, první řada několikrát ohrozila svatyni Jihočechů, ze slušné pozice pálil i Jurčík. Srovnat mohl naopak Květoň, ale dobře postavený gólman Vervy jej vychytal. V předposlední minutě ještě sudí ponechali bez povšimnutí poněkud nešetrnější zákrok na Posmyka.

Třetí část začali pro změnu faulem domácí, jmenovitě ústřední postava týmu v červeném Hanzal. Litvínov přesilovku spíše jen odehrál, velkou možnost měl až ve 47. minutě Lukeš. Jel sám, nedal. Hrálo se v dobrém tempu a bez přerušování, čas k radosti litvínovských fandů (měli dobrý čich - jet poměrně daleko, ve všední den a na televizní zápas) utěšeně plynul.

Špatně nevyhlížel brejk Černého s Ručinským, ale hlavně - Litvínov nepouštěl soupeře téměř vůbec do šancí.

Mountfield se tlačil dopředu a to logicky s blížícím se koncem zápasu přinášelo brejkové situace. Čtyři minuty před koncem po přihrávce Hanzla jednu proměnil Trávníček, 0:2!

Ale nebyl konec, ani zápasu ani víry domácích na zvrat. Už v 58. minutě začali Jihočeši s power play, bojovali. Trávníček bodyčekoval Michálka a musel ven (?), Hübl však při hře čtyři na šest ujel všem a dovezl puk do prázdné branky, 0:3!

Budějovičtí dali do hry enormní úsilí, tlačili se před branku až do konce, ale museli se sklonit před bojovným a obětavým výkonem Vervy. Základ mu položil bezchybným výkonem brankář Pavel Francouz, nejpřesnější koncovku objevil tým ve středu ve svém kapitánovi.

V pátek přijďte fandit proti Slavii, v neděli proti Zlínu!

Motor ČB
Peter Draisaitl: "Říkám pořád to samé a už mě to pomalu přestává bavit. Naše zápasy jsou podobné: začneme dobře, potom nevyužijeme přesilovky, dostaneme hloupý gól a všechno se nám zhroutí... Hráči musí v zápase na sebe vzít větší zodpovědnost. To je hlavní věc, která nám chybí."
Vladimír Jeřábek: "Po čtyřech prohrách jsme potřebovali něco urvat, abychom se nepotápěli jako v minulé sezoně. Začátek jsme neměli dobrý, Budějovice nás dostaly pod tlak, ale podržel nás brankář. Hra se postupně vyrovnávala a od vedoucího gólu jsme postavili výkon na obraně. Musím pochválit všechny hráče za kolektivní hru."