Zápasy 22.02.2024
Autor: Klub

Litvínov po gólové přestřelce veze tři body z Českých Budějovic

Foto Sestřih Reportáž
HC VERVA Litvínov si vypracoval v průběhu utkání luxusní šestibrankový náskok, ale nakonec z předehrávky 48. kola bylo ještě drama. Severočeši mají kromě tří bodů ještě obrovskou radost z návratu kapitána Matúše Sukeľa!
48. kolo, 22.2.2024
České Budějovice, Budvar aréna
4:7
0:2, 2:4, 2:1

BANES MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE

Hrachovina (35. Strmeň) – Štencel, Pýcha, Doudera, Kachyňa, Gulaši, Hovorka, Vráblík – Ordoš, Kondelík, Gulaš – Přikryl, Harris, Kubík – Simon, Pech, Vopelka – Toman, Koláček, Valský.

Tomek – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Sukeľ, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Kirk, Gut, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.
Branky a nahrávky: 35:36 Štencel (Gulaš; 5/4), 37:11 Valský (Koláček, Doudera; 5/5), 47:01 Kondelík (Gulaš; 5/5), 49:54 Gulaš (Kondelík; 5/5) – 07:57 Hlava (D. Kaše, O. Kaše; 5/5), 10:44 Koblasa (Kudrna, Baránek; 5/4), 21:50 O. Kaše (Czuczman; 5/5), 32:38 Kirk (Abdul; 5/5), 34:08 O. Kaše (Hlava; 5/5), 34:20 Sukeľ (Koblasa, Kudrna; 5/5), 57:36 D. Kaše (5/5). Rozhodčí: Hribik, Ondráček – Kajínek, Zíka. Diváci: 6057. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Střely na branku: 48:20 (15:10, 16:7, 17:3). Zblokované střely: 22:11. Hity: 3:3. Vhazování: 37:36. Průběh utkání: 0:6, 4:6, 4:7.

Hribik, Ondráček – Kajínek, Zíka

3:5

1:1

0:0

6057

0:6, 2:6

Vstup do utkání vyšel chemikům doslova na jedničku a celý tým jako by svým pohybem na ledě slavil tolik vyhlížený návrat svého kapitána Matúše Sukeľa.

V osmé minutě našlo bratrské duo Kašů přihrávkami Nicolase Hlavu, který ranou z první napálil přesně nad levé rameno Hrachoviny. V aktuální sezóně skóroval už podvacáté. O slovo se v 11. minutě přihlásil také nejlepší střelec Chezy Petr Koblasa, který chytrou a efektní akcí v početní výhodě vstřelil svůj letošní už 22. gól a zdvojnásobil náskok svého mužstva.

Koncert žlutočerných barev pokračoval. V pohodě hrající Ondřej Kaše našel při své střele z 22. minuty i trochu toho potřebného štěstíčka a zapsal svou první branku v tomto utkání. V polovině utkání mohl ještě náskok navýšit Andrej Kudrna, ale jeho střela skončila těsně nad. Naštěstí nemusel smutnit dlouho, protože v 33. minutě Liam Kirk vstřelil už čtvrtý gól hostujícího týmu. Aby toho na České Budějovice nebylo málo, přišla 35. minuta. Nejprve druhý gól v duelu Ondřeje Kašeho potvrdil videorozhodčí, aby o pouhých 12 sekund později svůj návrat do soutěžního utkání oslavil kapitán Matúš Sukeľ šestou trefou Litvínova.

Motor ale nesložil zbraně a do druhé sirény dvakrát korigoval. Nejprve v 36. minutě využil porušení postupu vhazování a uděleného dvouminutového trestu pro Severočechy Štencl, aby o minutu později druhou trefu Motoru zapsal do statistik Jakub Valský. A jak druhou část zakončil, tak tu třetí začal. Ve 48. minutě snižoval Kondelík a na sklonku 50. minuty domácí kapitán Gulaš. A drama bylo na světě.

Ale tři body se nakonec spravedlivě stěhovaly na sever Čech. Pojistku do prázdné brány přidal David Kaše a pečetil výhru Litvínova.

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.