Zápasy 06.08.2014
Autor: Redakce

Mladíci se proti Mostu prosadili, Horák udržel čisté konto (doplněná fota)

Foto Reportáž
Ve druhém přípravném utkání před sezónou (prvním, které mělo klasické parametry) HC VERVA Litvínov v neúplné sestavě jasně přehrál prvoligový Most 5:0.
6.8.2014
ZS I. Hlinky
5:0
3:0, 2:0, 0:0

Horák (41. Soukup) – Kubát, Gula, Pavelka, Sklenička, Pavlík, Kasal, Cvrk – Majdan, Smolka, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - Šrámek, Štěpka, Jurčík - Písařík, Válek, Gerhát. Trenéři Rulík a Hořava

Most

Soukup (41. Horák) – Hora, Čížek, Kousalík, Kužel, Strejček, Bittner, Veselý, Kulich - Tauš, M. Hanzl, Nedrda, Zavřel, Čmolík, Bojer, Trübenekr, Musil, Petruška, Mical, Goga, Szabo. Připraven Huber. Trenéři Baďouček a Mrázek
Branky a nahrávky: 3. Pavlík (Šrámek, Jurčík), 14. Gerhát (Písařík, Válek), 20. Válek (Písařík), 26. Šrámek (Jurčík, Sklenička), 35. Smolka (Lukeš, Majdan) Rozhodčí: Petružálek - Rozlílek, Loefner Vyloučení: 2:1 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Horák 10, Soukup 3 - Soukup 34, Huber 16 (Soukup chytal za oba týmy) Diváci: 416
Ve druhém přípravném utkání dali trenéři Rulík a Hořava šanci řadě mladých hráčů, zahráli si tak třeba Cvrk nebo Štěpka. Někteří zkušenější (Hübl, Jánský, Piroš, Zeman, Chaloupka atd.) naopak odpočívali. V dresu Mostu se objevilo také několik litvínovských hokejistů, v brance Mostu nakonec nastoupil Soukup.

Za řízení litvínovské trojice sudích na čele s hlavním Petružálkem byl od počátku Soukup zaměstnanějším mužem Horáka. Vedl si dobře, přesto jej po kombinační akci a Šrámkově přihrávce už ve 3. minutě překonal obránce Pavlík.

Litvínovský tlak narůstal a jako druhý v pořadí se prosadil ve druhé polovině třetiny Gerhát. Opět po pěkné kombinační akci a ťukesu Válka s Písaříkem. Krátce na to Kasal bombou vztyčil Soukupův semafor a starší z bratrů Hanzlových ještě trefil tyč.

Třetí branku přece jen přidal ještě do přestávky - čtyři vteřiny před koncem třetiny - Válek, kterému jako na stříbrném podnosu předložil kotouč Písařík. Diváci se tak zahřáli nejen proto, že teploměr pod střechou haly ukazoval 21 stupňů.

Po změně stran se obraz hry příliš nezměnil a pro hostující bubeníky, kteří přijeli povzbudit svůj tým, stále příliš radosti nenachystal. Příležitost nevyužil Zavřel. Naopak čtvrtý gól přidal po kolmém pasu Jurčíka ze sóla Šrámek a pátý jeho někdejší kolega z úspěšného juniorského útoku Smolka.

Dvě šance měl ještě například Martynek, zápas se pomalu měnil v exhibici. Litvínov nevyužil úvodní přesilovku utkání (Petruška), později měli možnosti ještě Štěpka a Kasal.

V závěrečném dějství se hostům naskytla první početní výhoda (Lukeš), ale nenaložili s ní odpovídajícím způsobem. Stejně jako s Gulovým trestem v závěru zápasu, možnost měl pouze Tauš. Verva bezpečně kontrolovala hru k přesvědčivé výhře, jen další branky se jí už ve třetí třetině i přes řadu šancí přidat nepodařilo.

Dobrý výkon přes inkasované branky podal brankář Soukup, zapůjčený dnes Mostu. Na Horáka toho mnoho nešlo. Litvínov si tak dobře zatrénoval a zpestřil přípravu. Zápasy příští týden s Vary a Vladivostokem budou jistě těžší zkouškou. Přijďte se podívat!