Zápasy 20.03.2016

Pardubice skolil půltucet, Litvínov udržel šanci do posledního kola!

Play out se rozhodne až v pátek v Pardubicích a v Ostravě! Verva v neděli zdolala Dynamo jednoznačně 6:1 a snížila na něj ztrátu v tabulce na jediný bod.
This text will be replaced

20.3.2016
ZS I. Hlinky, Litvínov
6:1
2:0, 2:1, 2:0

Petrásek – Kubát, Chaloupka – Pavelka, Pavlík – Frolo, Gula - Duda, Hanzl, Lukeš - Martynek, Piroš, Trávníček – K. Reichel, Havlíček, Hořava - Jurčík, Válek, Gerhát. Připraveni M. a I. Řehoř. Trenéři Rulík a Šlégr

Pardubice

Maxwell (28. Kopřiva) – Štajnoch, Gregorc, Ščotka, Čáslava, Bokroš, Havlík, Zdráhal – Sýkora, Redenbach, Marcinko – Monya, Nahodil, Orsava – Rapáč, Tomášek, Rolinek – Cetkovský, Kaut, Beran – Poulíček. Trenéři Draisaitl, Potajčuk, Král
Branky a nahrávky: 2. Lukeš (Kubát, Hanzl), 4. Válek, 28. Duda (Gerhát, Piroš), 38. Trávníček (Piroš), 45. Hořava (Duda, Pavlík), 54. Lukeš (Hanzl, Duda) – 30. Monya Rozhodčí: Šír a Lacina Vyloučení: 7:9 Využití: 3:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Petrásek 24 - Maxwell 13, Kopřiva 21 Diváci: 3198

Verva bez zraněných Hübla, J. Doležala a Jánského začala boj o udržení naděje s přeskupenými útoky výborně, aktivně i s dobrou koncovkou. Pomohlo jí vyloučení Marcinka za faul v útočném pásmu už po 34 vteřinách. Přesilovku využil z voleje Lukeš, nabili mu Kubát a Hanzl.

Hosté jeli k zápasu o den dříve, ale začátek jim hrubě nevyšel. Ve 4. minutě se před Maxwellem znovu prosadil Válek. Pak přišla série vyloučení domácích. K Martynkovi přisedl Frolo, ale 54 vteřin dvojnásobného oslabení Litvínov odbránil velmi dobře.

Pak tým špatně střídal a za tři minuty ještě posadil soupeře na led podražením Kubát. Oslabení se však Litvínovu nadále dařila, přesilovky hostům paralelně ne. Takže největší gólovou šanci měl až potom v 18. minutě Kubát.

Druhá část přinesla žlutým navýšení náskoku, i když už se poprvé prosadili i hosté. Hned v 8. vteřině třetiny šel ven Duda, ale pak přišla tři vyloučení soupeře. Redenbach, Nahodil a později opět Redenbach. Duda z úhlu překvapil Maxwella a poslal jej tím na střídačku, 3:0.

Náhradník Kopřiva se činil a povzbudil ho Monya, který po nedůrazu před domácí svatyní se štěstím snížil na 3:1. Ale v závěru třetiny se před brankovištěm dobře zorientoval Trávníček a prosadil se ke zvýšení stavu, 4:1.

Třetí dějství přineslo pojištění náskoku Krušnohorců. Ve 43. minutě byli ve stejném čase vyloučeni Štajnoch a Gregorc, přesilovku využil Hořava. Minutu na to se strhla větší šavlovačka před Petráskem, sudí měl asi puk stále na očích, protože se i přes velkou skrumáž dlouho nepískalo.

V 50. minutě nebyl Vervě uznán gól pro kopnutí a výsledek pečetil druhým gólem v zápase Lukeš při hře čtyři na tři.

Tři kanadské body zapsal v utkání Radek Duda: "My musíme v pátek vyhrát a pak uvidíme, jak dopadne druhý zápas. Po tom propadu po reprezentační pauze se zase díky dobrým tréninkům v zápasech zvedáme. Tlačili jsme se do brány, měli hodně střel, tak by to mělo vypadat. I Vary potřebují před baráží vyhrát kvůli sebedůvěře, to pak nejde otočit kouzelným proutkem. Ale ať budeme hrát ještě jedno nebo třináct utkání, musíme se na ně co nejlépe připravit a soutěž zachránit."

Verva pro vyhnutí se baráži musí v pátek v Ostravě vyhrát (raději za tři body) a čekat, jak se pochlapí Karlovy Vary v Pardubicích.

Tiskovou konferenci si můžete přehrát zde:

Radim Rulík: "S Vítkovicemi a s Vary jsme nehráli zle, měli jsme hodně příležitostí, ale nedali jsme góly, zatímco dnes jsme je dali. To byl hlavní rozdíl. V Pardubicích nás předtím potkalo to, že jsme dostali před koncem gól. Chtěli jsme to odčinit a doma vyhrát. To se nám podařilo. Poslední kolo? V pátek nás čeká těžký soupeř, v první řadě se musíme připravit dobře na náš zápas, abysme ho zvládli. Pokud by se nám to podařilo, můžeme se pak dívat, jak to dopadne v Pardubicích, ale prvořadý je pro nás naše utkání."
Pardubice
Peter Draisaitl: "První dva góly, první z přesilovky, potom čtvrté útoky, jeden hráč bez hokejky, to ještě řeknu ok. Ale pak jsme už nebyli schopní s tím zápasem něco udělat a přitom to bylo tak brzo, že stav 2:0 ještě nic nemusel znament. I po našem snížení na 3:1 bylo ještě strašně moc času, to bylo zarážející. Hlavně na to musím najít odpověď a řešit to do pátku, protože potom už to bylo z naší strany malinko trapné."