Zápasy 08.09.2017
Autor: Redakce

Plzeň přečkala úvodní nápor a ve druhé třetině rozhodla

Foto Ohlasy Reportáž
Jen Jakub Černý překonal brankáře Svobodu. V prvním utkání tak Litvínov na extraligové body nedosáhl a na narůstající skóre už pak zareagovat nedokázal.
1. kolo, 8.9.2017
Home Monitoring Aréna, Plzeň
5:1
0:0, 3:1, 2:0

Plzeň

Svoboda – Kvasnička, Kadlec (C), D. Sklenička, Čerešňák, Moravčík, Jones – Straka, Mertl, Gulaš – Kubalík, Stach, Indrák – Kindl, Kracík, Kratěna – Schleiss, Preisinger, Hollweg – Kodýtek. Připraven Hylák. Trenéři Mar. Straka, Vlasák, Hanzlík, Čihák, Špaček

Petrásek – Dietz, Sørvik – Kubát, Gula – Baránek, Pilař – Doudera – Lukeš, Hübl, Jánský – Černý, Hanzl, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – Doležal, Válek, Jurčík. Připraven Kantor. Trenéři Rulík, Stránský, Šlégr
Branky a nahrávky: 27. Schleiss (Preisinger, Hollweg), 35. Straka (Mertl, Gulaš), 36. Stach (Indrák, D. Kubalík), 48. D. Kubalík (Indrák), 51. Straka (Gulaš) – 30. J. Černý (M. Hanzl) Rozhodčí: Šír a Horák Vyloučení: 2:3 Využití: 0:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Svoboda 25 - Petrásek 27 Diváci: 7059

Na plzeňský led se Litvínov vydal v sestavě, která vykrystalizovala během přípravy. Výborná čísla z ní postavila do klece brankáře Petráska. Novic v plzeňské kleci Miroslav Svoboda se měl také co činit, bubenická show před zápasem totiž daleko víc nabudila hosty.

Byli jako vosy a pořádně bodali: v první minutě měli tři šance! Nejprve dvakrát pálil Dietz, a pak dvakrát dorážel zblízka Hübl, gólman však všechno kryl.

Kubát se zbavil dvou protihráčů, pak střílel bekhendem, vzápětí zaútočili Lukeš s Hüblem… Tomu se říká vletět do zápasu, škoda, že chyběl gól.

V 5. minutě pozvedl indiánský prapor bývalý kapitán Škody Kratěna, Petráskovi jeho střela prošla těsně k tyči. Tím se ale zahřál a pak předváděl skvělé zákroky. Plzeň se totiž osmělila, pomohlo jí první vyloučení zápasu. Baránek nechtěně zasáhl v obličeji Kubalíka a právě on dostal po komerční přestávce nabito v pravém kruhu na volej.

Petrásek znovu zasahoval v závěru oslabení a pak v polovině třetiny po sólovém nájezdu Schleisse. Jeho blafák se mezi tyče nevešel. Při Pilařově poměrně přísném trestu zablokoval Gerhát pronikajícího Gulaše a domácí se vehementně dožadovali minutové přesilovky pět na tři.

Gerhát se předvedl na druhé straně, v oslabení nadvakrát ohrozil Svobodu. A ještě jednou, když v 15. minutě vystihl soupeřovu rozehrávku, šanci mu protihráč zmařil pádem do rány. Stach v téže minutě neuspěl v přečíslení a Petrásek minutu na to vychytal Gulaše. Plzeňští diváci pak riskovali postih pokřikem: Ku…te hokej!“

Po změně stran přišly góly. Nejprve o premiérový zásah usiloval Litvínov při vyloučení Preisingera, ale těžce dobýval zformovanou plzeňskou defenzívu. Oslabení domácí zvedlo a Schleiss se napodruhé před Petráskem prosadil, 1:0.

Nichollsovo vyloučení zase přestál Litvínov a také pak udeřil. Hanzl anticipoval přihrávku soupeře, zajel za branku a ideálně před ní našel Černého. Jeho prudký volej rozvlnil síť, 1:1.

Po vyrovnaných pěti minutách vrátil modrým vedení Petr Straka a vzápětí se trefil i Stach, 3:1. Dvakrát zastihli rychlou akcí obranu protivníka trochu v nedbalkách. Do třetí části tak mohli jít Západočeši podstatně klidnější.

Ve třetí třetině se už domácí zdaleka tolik dopředu nehnali a hlídali si náskok i zápas. Po Hüblově šanci pojistil náskok indiánů Kubalík, pomohla mu k tomu chyba v rozehrávce Vervy. Podruhé v zápase pak uspěl Straka, do otevřené obrany útočícího soupeře znovu udeřili domácí rychlým brejkem.

Teprve druhou přesilovku nabídl HCVL kapitán Kadlec sevřením puku. Zůstala nevyužita a Nichollsovi pak po Pilařově pasu zkazil radost Svoboda. To bylo vše, doma nabuzená a posílená Plzeň trestala chyby, Litvínov mohl mrzet začátek zápasu. Tak teď v neděli doma udržet nulu v tabulce pravdy!

Ohlasy

Plzeň
Ladislav Čihák: "Musíme si upřímně říct, že během prvních tří střídání nás Litvínov k ničemu nepustil a my neinkasovali jen díky Mírovi Svobodovi. Díky přesilovkám jsme se dostali do hry, chytili tempo a tu třetinu dotáhli na pro nás šťastný výsledek 0:0. Ve druhé třetině se to začalo otáčet, začali jsme hrát víc aktivně. Přidali jsme i góly a pak už měli lepší pohyb a více šancí. Díky tomu jsme vyhráli."
Radim Rulík: "Domácí vyhráli zaslouženě. Lépe bruslili i kombinovali a v určitých fázích zápasu nás jednoznačně přehrávali."