Zápasy 10.03.2013
Autor: Redakce

Pod Krušné hory se série stěhuje za stavu 1:1

Foto Ohlasy Reportáž
Jedinou třetinu prohrál Litvínov v Plzni ze šesti odehraných a veze domů nerozhodný stav! Ve druhém duelu podlehl těsně 1:2, všechny branky padly z přesilovek. V úterý bude Verva usilovat o vedení v sérii! V neděli v 8:30 začíná předprodej.
9.3.2013
ČEZ Aréna Plzeň
2:1
1:1, 0:0, 1:0

Plzeň

Mazanec - Slovák, Hanzlík, Jeřábek, St. Pierre, Havíř, Frolo - Johnson, Straka, Vlasák - Kratěna, Kovář, Pletka - Sedláček, Vampola, Lev - Hollweg, Kašpařík, Schleiss - Petruška. Připraven Svoboda

Francouz - Kousalík, Kubát - Stříteský, Zeman - Gula, Brejčák - Posmyk, Jareš - Majdan, Hübl, Lukeš - Baláž, Piroš, Ručinský - Rapáč, Černý, Pšurný - Martynek, Hanzl, Trávníček. Připraven Franěk
Branky a nahrávky: 7. Hanzlík (Straka), 49. Kratěna (Havíř, Kovář) – 4. Majdan (Hübl) Rozhodčí: Fraňo a Polák Vyloučení: 14:16 Využití: 2:1 Oslabení: 0:0 Diváci: 6 038 Zásahy: Mazanec 22 - Francouz 36
Domácí naskočili bez Dvořáka, který za úterní zákrok dostal ke trestu ve hře ještě tři zápasy. Litvínov postavil stejnou sestavu a zápas začal navlas stejně, jako ten předchozí! Jen o něco dřív.

Opět využitá přesilovka, opět při faulu Pletky, jen tentokrát už ve 4. minutě a za pouhých 7 vteřin: Hübl se po své buly dostal znovu k puku a s ním i ke střele. Pálil z mezikruží, Mazanec jen vyrazil a Majdan byl tam, kde pro dorážku měl být, 0:1!

I u této branky Vervy stejně jako v úterý byla ohlášena chybná asistence (Lukeš, zanedlouho opraveno). Ještě v téže minutě se možná lámal zápas, Piroš nejprve stahovačkou uvolnil sebe a pak v přečíslení dva na jednoho i Baláže, ten dostal puk o centimetry vedle, než pro střelu z voleje měl a domácí si oddechli. Domácí přidali, Francouzovy zákroky začaly narůstat a Kousalíkovo vyloučení potrestal Hanzlík. První gól Škody po více než 120 minutách, 1:1.

Kovář a Trávníček šli ven svorně a za stejný prohřešek (hrubost), Černého trest Litvínov ubránil. Kašpaříkovo držení neutralizovalo Kubátovo vyloučení. Byl sražen u mantinelu, vydal se k protivníkovi, ten po kontaktu spadl a bylo to. V čase 19:53 pomohl výrazně u své branky střelec Lukeš, nedovolil koncovku zcela volnému Kovářovi. Brejčák s Hollwegem se potkali zatím spíše nevýznamně a šlo se do kabin.

Druhou část zahájili početní výhodou Škodováci (Trávníček) a až po dlouhých 90 vteřinách dokázal Kubát vyhodit puk ze západočeského kolotoče v obranném pásmu. Největší možnost měl Hanzlík, ale Francouz byl opět skvělý.

Frolův trest gól nepřinesl, možnost dorážky podobné té Majdanově se otvírala před Lukešem, ale Hollweg měl k puku blíž. pak zavařil spoluhráčům i sobě nejistou rozehrávkou za vlastní brankou Mazanec, do chvíli prázdné branky se ale puk dostat nepovedlo a vzápětí to přišlo: rvačka, hromadná i dvojic, kterou domácí vyprovokovali a tak nasbírali o dvě minuty víc. Baláž musel ven po zásahu ve Vampolově obličeji, ani tentokrát branka nepadla, i když Pletka trefil břevno a Straka jel sám na Francouze! Přestřelil.

Zeman a Johnson postupně zahřáli trestnou lavici, trest domácího hráče se přelil do závěrečného (?) dějství. V něm měl první šanci překlopit misky vah Trávníček ve 45. minutě, ale musel déle zpracovávat kotouč. Frolův prohřešek zkrátilo Jarešovo vyloučení, ale právě ve zbylé výhodě uspěl z dorážky v přesilovce Kratěna, 2:1. Litvínov přes snahu v posledních minutách i špatné střídání Plzně v závěru, po jehož odpískání ztráceli nervy Straka i Vlasák, už vyrovnat nedokázal. V posledních okamžicích duelu navíc musel do dvojnásobného oslabení.

Škoda, ale ruku na srdce: kdyby vám někdo v srpnu řekl, že v březnu pojede Litvínov z Plzně za stavu 1:1 ve čtvrtfinále play off, byli byste zklamáni? Tak v úterý do toho, teď se bude hrát na Hlinkové stadiónu!

Ohlasy

Plzeň
Michal Straka: "Viděli jsme velký boj. Podali jsme lepší výkon než včera a musím pochválit oba brankáře. Zápas rozhodly přesilovky. Nesmírně si vážíme vítězství, díky němu jsme srovnali sérii na 1:1."
Vladimír Jeřábek: "Zápas byl podobný tomu včerejšímu a ani ty další asi jiné nebudou. Bude to disciplinovanosti, kdo bude méně na trestné lavici. Dnes se štěstí přiklonilo k Plzni, ale myslím si, že to byl vyrovnaný zápas. Rozhodla jediná přesilovka Plzně ke konci. My jsme se vyloučeními nedostali k možnosti hrát power play."