Zápasy 22.08.2017

Proti Chomutovu uspěl jen Černý

Gólem v oslabení vyrovnal Litvínov v derby s Chomutovem na 1:1, ale to bylo střelecky z jeho strany vše. Očekávaný souboj bratrů Františka a Štěpána Lukešových tal dopadl lépe pro gólmana Pirátů (1:3).
This text will be replaced

22.8.2017
ZS I. Hlinky, Litvínov
1:3
0:0, 1:2, 0:1

Kantor – Dietz, Gula – Kokeš, Baránek – Sklenička, Březák – Černý, Havlíček, Nicholls – Trávníček (C), Gerhát, Hořava – F. Lukeš, Válek, Nejezchleb – Bárdoš, Jícha, Drašar. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík, Stránský

Chomutov

Š. Lukeš - Dlapa, Flemming, Slovák, Kopic, Rašner, Grman, Mrázek, Chalupa - Šťovíček, Chrpa, Tomica, Chlouba, Sklenář, Hlava, Rindoš, Vondrka, Koblasa, Havel, Rob, Lauko. Připraven Pavlát. Trenéři Růžička st., Martínek, Šťastný
Branky a nahrávky: 28. Černý (Nicholls) – 23. Vondrka (Sklenář, Grman), 36. Sklenář (Slovák), 47. Koblasa Rozhodčí: M. Petružálek a Hlinka Vyloučení: 4:5 Využití: 0:1 Oslabení: 0:0 Zásahy: Kantor 29 – Š. Lukeš 31 Diváci: 1800

Verva v avizované mladší sestavě, trenéři nechali odpočívat řadu zkušenějších hráčů a naopak příležitost dostali obránce Březák a kompletní útočná řada mladíků. Nenastoupili například Pilař, Sørvik, Kubát, Hübl, Jánský, Doležal, Jurčík, dále Hanzl (ČR „A“), Doudera a Helt (ČR „20“). Soupeř bez Skokana, Valacha, Růžičky, a s dvojicí mladých gólmanů.

První minuta přinesla zakázané uvolnění na obou stranách a šance se rodily pozvolna (a bylo jich v úvodu poskrovnu). Březák se prodíral před branku a Kokeš pálil od modré, Kantora na druhé straně zahřály dva zákroky.

Druhá polovina třetiny byla přece jen o něco rušnější. Pěknou akci předvedli Lukeš s Válkem, a byla z toho přesilovka (Chrpa). Vyústila ve dvě Gulovy rány a Nejezchlebův průnik, bohužel bez koncovky.

V 16. minutě poprvé bratr ohrozil bratra. Zblízka, mladší sourozenec puk vyrazil. V 17. minutě Bárdoš pěkně nabil Gulovi, Lukeš v bílém opět vyrazil.

Největší šanci hostí způsobila Havlíčkova hůl, vložená do přihrávky. Puk z ní zamířil na branku, ale Kantor byl pozorný. Pár vteřin před koncem ještě sudí poslali ven za sekání Skleničku.

Po změně stran se hrál zajímavější hokej a přišly také góly. První padl při Nejezchlebově vyloučení za nedovolené bránění ve 23. minutě. Už po 19 vteřinách zamířil přesně pod horní tyč z pravého kruhu Vondrka. Skleničkovu ránu pak Lukeš neudržel ve výstroji, ale nic z toho nebylo. Koblasův trest mohl potrestat po povedené kombinaci Dietz, ale na střelu po zpracování stihl mladý chomutovský gólman zareagovat. Hosté pak dokázali v oslabení i zahrozit z brejku.

To Verváci při menším počtu hráčů na ledě rovnou udeřili! Špatné střídání odpykával Nejezchleb, při hře čtyři na čtyři Nicholls přihrál Černému a ten z pravého křídla vyrovnal, 1:1.

Tomicu mohl vrátit z trestné lavice dříve Nicholls, při další ráně Lukeš znovu neudržel puk, ale opět mu pomohli spoluhráči. Nejezchleb se pak dvakrát ukázal, hlavně při druhé akci s Lukešem se pěkně uvolnil, ale pak už byla celá záležitost překombinovaná.

Piráti následně zachytili na útočné modré rozehrávku žlutých a z dorážky jim Sklenář získal vedení, 1:2. Válek uvolnil Lukeše, Kantor zase Koblasu - nic z toho nebylo a šlo se podruhé do kabin.

Po návratu Lukeš tvrdě pálil z voleje, nad. Čtvrtá řada HCVL si pak vytvořila tlak, který vyústil ve faul Grmana. Po ose Havlíček - Černý - Gula Litvínovští vyšachovali obranu protivníka, Lukeš v brance jim ale radost zkazil. Verva se pak dál tlačila dopředu za vyrovnáním, jenže gól dali znovu hosté. Koblasa doslova došťoural volný puk za brankovou čáru, 1:3.

Při Chloubově trestu mohl snížit Černý, na druhé straně zahrozili Koblasa a Vondrka. Možný závěrečný tlak žlutých zhatilo Trávníčkovo vyloučení v 58. minutě.

Piráti hráli přímočařeji a jednodušeji. Litvínov si vypracoval šancí poměrně dost, ale nedokázal se výrazněji prosadit v koncovce, kterou občas řešil příliš komplikovaně. Ale na druhou stranu - kdy jindy si něco zkusit, když ne v přípravném zápase? Utkání sledovala letošní rekordní letní litvínovská návštěva.

Odveta derby je na programu ve čtvrtek v Chomutově (17:30).