Zápasy 17.10.2014

S Pardubicemi rozhodl úvod 3. třetiny

Dvě Lukešovy branky nestačily Litvínovu na úspěch v utkání s Pardubicemi. Verva otočila stav z 0:1 na 2:1, nakonec se ale radoval soupeř (2:4), který dvakrát skóroval ve 42. minutě
This text will be replaced

13. kolo, 17.10.2014
ZS I. Hlinky
2:4
1:1, 1:1, 0:2

Francouz – Kubát, Chaloupka – Sklenička, Pavlík – Zeman, Pavelka – Majdan, Hübl "C", Lukeš – Martynek, Hanzl, Ručinský "A" – Šrámek, Piroš "A", Jurčík – Písařík, Smolka, Gerhát. Připraveni Soukup a Baránek. Trenéři Rulík a Hořava

Pardubice

Kristan – Čáslava, Ščotka - Havlík, Benák - Mojžíš, Píša – Gregorc - Sýkora, Špaček, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Tybor – J. Kolář, Marcinko, Semorád – Endál, Kaut, Voženílek - Moučka. Připraven Halász. Trenéři Venera a Říha ml.
Branky a nahrávky: 19. Lukeš (Hübl, Majdan), 32. Lukeš (Ručinský) – 8. Radil (Tybor), 40. Sýkora (Radil), 42. Kolář (Semorád, Kristan), 42. Endál (Špaček, Čáslava) Rozhodčí: Šindler a Hodek Vyloučení: 4:3, navíc Havlík (P) zaviněné TS-Šrámek neproměnil, a Voženílek (P) 5 min. + do konce za nedov. bránění se zraněním Využití: 1:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Francouz 29 - Kristan 29 Diváci: 5562
Verva nastoupila ve stejné sestavě jako v úterý v Praze, tedy bez Guly, Trávníčka a Jánského, jen Francouzovi dělal tentokrát náhradníka Soukup. Hosté s pozměněným složením formací. Očekávání kvalitního technického hokeje dvou týmů z popředí tabulky se splnilo.

Hübl nabil už po půlminutě hry na modrou obránci Chaloupkovi a sražený puk přistál na horní síťce Kristanovy svatyně. Pak Šrámek přiťukával Jurčíkovi do gólové šance, ale puk k zakončovateli neprošel. V 8. minutě prostřelil Francouze z úhlu volný Radil po asistenci nejproduktivnějšího hráče Pardubic Tybora, 0:1.

Domácí odpověděli zvýšeným úsilím, od modré čáry dvakrát tvrdě pálil Pavlík, druhou ránu dorážel Hübl, gólman ale vyrazil. Při Kolářově vyloučení se dostali hosté do brejku a po jeho skončení také, Francouz však svůj celek vždy podržel. Při Chaloupkově vyloučení si naopak zajel za obránce rychlý Ručinský.

Závěr třetiny byl nejrušnější. V 19. minutě měli gólovku hosté, ale pak se blýskalo na druhé straně. Na konci pěkně sehrané akce první litvínovské řady byl Lukeš a nemýlil se, 1:1. Krásné sólo předvedl Šrámek, přebruslil obránce, ten jej fauloval a sudí zkřížil ruce. Trestné střílení! Kristan vyrazil.

V posledních vteřinách třetiny ještě Verváci předvedli drtivý tlak a málem procpali puk za brankovou čáru podruhé, ale i po trmě-vrmě skončila třetina nerozhodně.

Druhá stejně tak, v ní ale už měli více ze hry Krušnohorci. První minuty patřily hlavně Hüblovi, nejprve jeho ránu vyrazil Kristan, poté na něj neprošla Majdanova přihrávka v přečíslení. Majdan při vyloučení Gregorceještě pálil nad a Hüblovu střelu zneškodnil rychle se přemisťující gólman. Poradil si i se Smolkovou ranou z mezikruží.

V polovině utkání zmařil Chaloupka brejk Pardubic tím, že zastavil finální přihrávku. Pak už přišel gól. Voženílek zranil Jurčíka, inkasoval trest 5 minut plus do konce a početní výhodu dorážkou Ručinského střely brzy využil Lukeš, 2:1. Další rychlou akci hostí zmařil Francouz.

Pavlíkovo vyloučení změnilo výhodu domácích ve hru čtyři na čtyři, ale pak se provinili 20 vteřin po sobě Sklenička s Ručinským. Litvínov 100 vteřin oslabení tři na pět ubránil, jenže krátce na to přece jen inkasoval z hole Sýkory, 2:2.

Gól do šatny pomohl hostím, v prostředním dějství jinak spíše zmírajícím. V úvodu třetí třetiny sice zahrozil Ručinský, pak ale za 52 vteřin udeřili ke stejné tyči Kolář a Endál a rozhodli zápas. Domácí se v závěru utkání z šoku oklepali, Písařík mohl snížit a postarat se o dramatický závěr, ale nepomohla ani následná přesilovka (57. minuta Píša). Východočeši tak ukončili čtyřleté čekání na vítězství v Litvínově.

František Lukeš: "Musíme začít zase víc střílet. Dnes jsme dvě třetiny nehráli špatně, pak jsme to bohužel nezvládli. Škoda závěru druhé třetiny. Ubránili jsme dlouhé oslabení tři na pět a pak dostali gól. Dvakrát mi tam puk přeskočil hokejku, měl jsem ho dostat ven. Pak se to tam zamotalo a inkasovali jsme."

Jakub Šrámek: "Trestné střílení? Byl už horší led, celou dobu se mi puk na hokejce kvedlal, takže jsem nechtěl nic vymýšlet a vystřelit. Mířil jsem mezi betony, bohužel to nevyšlo. Mrzí mě to, měl jsem gól dát."

I druhá porážka Vervy v soutěži přišla doma, šanci na reparát mají žlutočerní v neděli v Karlových Varech (18:20).

Miloslav Hořava: "Pardubice byly prakticky během celého zápasu víceméně o trochu lepším týmem, proto myslím po zásluze vyhrály. My jsme měli okamžiky, kdy jsme soupeře zatlačili, vytvořili si nějaké šance, ale nebyli jsme dostatečně důrazní. Soupeř se lépe pohyboval a vyhrál zaslouženě."
Pardubice
Miloš Říha ml.: "Viděli jsme kvalitní utkání. Náš výkon v jednotlivých třetinách byl rozdílný. V první se nám dařilo to, co jsme chtěli na soupeře hrát a měli jsme i poměrně dost šancí za stavu 1:0 pro nás. Druhá třetina byla od nás úplně opačná, prvních osm minut jsme se skoro nedostali za půlku a určitě nám hodně pomohlo, že domácí vstřelili jen jeden gól. Hrozně důležité bylo naše vyrovnání na 2:2. Řekli jsme si, že musíme začít úplně jinak a to se nám podařilo, vstřelili jsme dva góly a pak už jsme výsledek úspěšně ubránili. Vyzdvihl bych výkon brankáře Kristana."