Zápasy 07.08.2012
Autor: redakce, V. Papoušek

Soligorsku dal gól jen Černý

Ve druhém přípravném utkání před novou sezónou hostila Verva účastníka běloruské nejvyšší soutěže Šachťor Soligorsk. Soupeř díky větší efektivitě v ofenzívě nakonec zvítězil 4:1, branku Vervy zaznamenal za stavu 0:1 Jakub Černý.
7.8.2012
ZS Ivana Hlinky
1:4
1:2, 0:0, 0:2

Nechvátal - Jareš, Stříteský, Kubát, Gula, Zeman, Posmyk, Brejčák, Kousalík - Kafan, Hübl, Gerhát, Hanzl, Baláž, Lukeš, Kubinčák, Majdan, Smolka, Trávníček, Jurčík, Černý

Soligorsk

Pronin - Medveděv, Stas, Jeronov, Navarenko, Švedov, Gobanin, Susmenko - Salnikov, Markelov, Kuzněcov, Kambovič, Jefimenko, Baukin, Veramejčik, Andruščenko, Volkov, Badonov, Ščurko, Karotski, Lastovetskij
Branky a nahrávky: 15. Černý (Jareš, Hanzl) - 11. Jefimenko (Veramejčik, Baukin), 16. Salnikov, 48. Andrušenko (Volkov, Badonov), 60. Kuzněcov (Markelov, Kambovič) Rozhodčí: Turčan - Hauser, Rozlílek Vyloučení: 7:6, navíc Andrušenko (S) 2+10 min. Využití: 1:1 Oslabení: 0:0 Diváci: 651
Domácí ve druhém přípravném utkání nastoupili již i s Lukešem, Hüblem, Trávníčkem, Černým, Kousalíkem i Jarešem, v brance dostal tentokrát příležitost Patrik Nechvátal. Jako první zaměstnal protivníkova brankáře ve 3. minutě Kubinčák, pak dvakrát střílel od modré obránce Stříteský. Pěknou kolmou akci předvedli Trávníček s Černým. Za soupeře odpověděl Lastoveckij. Úvodní změny skóre měly na svědomí až přesilovky. Tu první ještě domácí v 5. minutě nevyužili, tu druhou už hosté ano. V 11. minutě se zblízka trefil Jefimenko. Na opačné straně uspěl ve výhodě Jakub Černý, z dorážky po střele obránce Jareše. Půldruhé minuty na to vrátil vedení Bělorusům Salnikov při hře čtyři na čtyři. Po změně stran dvakrát pálil Lukeš, gólman Pronin byl na místě. Na Nechvátala jel sám Baukin, ale neuspěl. Hosté měli jedinečnou šanci v oslabení, jeli dva na nikoho a když se domácí ubránili v oslabení tři na pět (50 vteřin), druhá část hry skončila i přes převahu hráčů Vervy bez branek. Třetí dějství zápasu nabídlo opět více ze hry pro domácí celek, který se ale stále potýkal s nepřesnou koncovkou a částečně i se smůlou (2x tyč). Z brejku tak uspěli znovu naopak hosté, kteří na začátku poslední minuty povedenou akcí na jeden dotek uzavřeli účet zápasu. Ve čtvrtek mají černožlutí příležitost k výsledkovému reparátu doma proti Kladnu.