Zápasy 30.11.2021
Autor: Kamila Stříteská

Verva neuspěla ani na desátý pokus a z Hradce jede s prázdnou

Foto OhlasySestřih Reportáž
Chemikům se vydařil vstup do úvodní třetiny. Po dvaceti minutách Litvínov vedl 0:1 zásluhou Giorgio Estephana, jenž otevřel skóre zápasu v první minutě. Ve druhém dějství se domácím podařilo srovnat. Vedení chemikům vrátil Matěj Stříteský svou první trefou v letošní sezoně. Poté ale vládli domácí a Mountfield otočil stav zápasu. Z Hradce Králové se tak Verva vrací bez bodového zisku. Se svým soupeřem nedokázali Litvínovští vyhrát už deset zápasů v řadě.
28. kolo, 30.11.2021
Hradec Králové, ČPP ARÉNA
3:2
0:1, 3:1, 0:0

Mountfield HK

Kiviaho – Nedomlel, Ouellet-Blain, Gaspar, Pavlík, Jank, McCormack, Šalda – Smoleňák, Lev, Oksanen – Perret, Klima, Jergl – Pilař, Lalancette, Klima – Lamper, Koukal, Orsava.

Godla – Hrbas, Irving, Strejček, Balinskis, Demel, Stříteský, Baláž – Kudrna, Estephan, Zdráhal – Chalupa, Hübl, Lukeš – Straka, Sukeľ, Jarůšek – Zygmunt, Gerhát, Svoboda.

22. Kevin Klíma (Perret, F. Pavlík), 35. Jank (F. Pavlík), 38. Oksanen (Lev, Smoleňák)
1. Estephan (P. Zdráhal), 22. Stříteský (Jarůšek, Demel)

Šír, Pilný – Gerát, Hynek

1:2

0:0

0:0

955

31:26

Výživná úvodní třetina přinesla branku již v první minutě. Giorgio Estephan se po pravém křídle dostal na kruh a okamžitě pálil, ale domácí brankář jeho střelu vyrazil před sebe. Tam číhal Zdráhal, ale kanadský útočník byl rychlejší u odraženého kotouče a švihem otevřel skóre zápasu - 0:1. V 8. minutě se domácí dostali do přečíslení dva na jednoho, kdy Jergl předal kotouč Perretovi, před kterým zůstala volná část hostující sítě. Jeden z bránících hráčů chemiků do střely vložil svou hůl a zabránil tak Perretovi ve srovnání.

Po polovině první třetiny chyboval Aaron Irving, jenž poslal nahrávku před vlastní bránu, kde se puku zmocnil Kevin Klíma a ihned prověřil pozornost Denise Godly. Později se téměř radovala Verva, když si nešikovně sklepl puk do branky Lalancette, kotouč ke štěstí Mountfieldu vyplaval u tyče. V 16. minutě tým oslabil Richard Jarůšek a domácí měli k dispozici první početní převahu. Tu Královéhradečtí nehráli špatně. Vyrovnání měl v přesilovce na hokejce Oksanen, který střílel z pravého kruhu. Střela prošla litvínovskému gólmanu mezi betony, ale na poslední chvíli zastavil puk Baláž. Po dvaceti minutách hry odcházel Hradec do kabiny s jednobrankovým mankem.

Do druhého dějství nastoupil Hradec Králové s velkou chutí po srovnání, což se také brzy povedlo. Ve 22. minutě Kevin Klíma dostal nahrávku dlouhým pasem od Gaspara, přebruslil Balinskise a překonal Denise Godlu - 1:1. Dlouhé čekání na gól ukončil Matěj Stříteský, který odpověděl na srovnávací gól po 40 vteřinách svou přesnou střelou od modré čáry - 1:2. Už ve 25. minutě mohlo být v ČPP aréně znovu vyrovnáno. Do rychlého výpadu se dostal Jakub Lev, který se řítil sám na litvínovskou bránu. Mířil nad rameno Denise Godly, hostující brankář vytěsnil puk hokejkou.

V polovině dějství bylo nařízeno trestné střílení z důvodu faulu na Přemysla Svobodu. Nájezdu se zhostil autor první branky chemiků Giorgio Estephan. Hledal místo mezi betonem a lapačkou domácího brankáře, ale žádný prostor tam nenašel. Ve 35. minutě Bohumil Jank propálil gólmana chemiků střelou od modré čáry, Godla na střelu neviděl a kotouč mu propadl až za záda - 2:2. Tlak Mountfieldu vyústil v další gól. Ahti Oksanen se ujal puku v předbrakovém prostoru poté, co s kotoučem objel bránu Jakub Lev - 3:2. Po druhé třetině byl Mountfield ve vedení 3:2 nad Vervou.

Až ve 47. minutě přišlo další vyloučení a tentokrát si přesilovou hru zahráli hosté. Několik pokusů měl Richard Jarůšek, jenže se mu nepodařilo překonat brankáře domácích. O tři minuty později měli Hradečtí další velkou příležitost. Perret se natlačil před litvínovského obránce a pokoušel se překonat Denise Godlu. Jeho pokus zvedl litvínovský gólman ramenem nad břevno. Posléze se ještě o slovo přihlásil Kevin Klíma, ale ani on nenavýšil skóre zápasu. V 55. minutě se snažil srovnat znovu Matěj Stříteský, tentokrát jeho střela zmizela v hloučku bránících hráčů.

Následovala obrovská šance chemiků, kdy Jarůšek pálil zprava, kotouč vyrazil na druhou stranu, kam si sjížděl Petr Straka, jenž minul zcela prázdnou hradeckou klec. Dvě a půl minuty před koncem třetí třetiny usedl Straka na trestnou lavici za krosček. Chemikům se dařilo osvobozovat a posílat kotouče do bezpečné vzdálenosti. Hostům se ale nepovedlo usadit v oslabení v útočném pásmu, aby Denis Godla opustil bránu. Až posledních 5 vteřin před sirénou opustil litvínovský brankář svou svatyni, ke střele se sice dostal Aaron Irving, ale skóre už neovlivnil. Svěřenci Vladimíra Růžičky se z Hradce Králové vrací bez bodového zisku.

Sestřih

Trenér: Ladislav Čihák

Neměli jsme dobrou první třetinu, prohráli jsme ji 0:1. Druhá možná gólově vypadala dobře, ale dělali jsme systémové chyby a propadali, stejně jako celý zápas. A byla opravdu jenom klika, že Litvínov to neproměnil. Jsem rád, že jsme dvakrát zápas vyrovnali, což není nic jednoduchého, ale vyhráli jsme se štěstím. Musíme se poučit z těch systémových chyb, protože se nám stoprocentně vrátí. Jsme rádi, že jsme doma odčinili prohru se Spartou a pro diváky ty tři body utrhli.

Trenér: Vladimír Růžička

Byl to podobný zápas jako doma s Vítkovicemi. První třetinu jsme měli velice dobrou, ale zápas se zlomil ve druhé, kdy jsme za stavu 2:1 neproměnili trestné střílení a ještě jeli sami na bránu. Mountfield toho využil, zatlačil nás a rozhodlo to, že jsme udělali hrubé chyby. Soupeř má kvalitu a góly nám po nich dal. Třetí třetinu jsme hráli vabank, jestli to vyjde. Měli jsme ke konci zápasu šanci, ale bohužel nám puk zase odskočil a Hradec si to pohlídal. Myslím, že jsme tady mohli bodovat, ale bohužel. Nezbývá nám než domácím pogratulovat.