Zápasy 26.02.2023
Autor: Lukáš Bolech

Verva porazila Plzeň a zahraje si playoff!

Foto OhlasySestřih Reportáž
Předposlední domácí utkání základní části této sezony dopadlo pro Litvínov vítězně. Cheza porazila Plzeň 2:1 a připsala si již čtvrtou výhru v řadě. O obě branky domácích se zasloužil Patrik Zdráhal, který se tak nyní může pyšnit 16 vstřelenými brankami. Nemalý podíl má na vydřené výhře také strážce branky Matej Tomek, jenž z 32 střel inkasoval pouze jednou. Zároveň prohra Českých Budějovic a Kladna znamená účast chemiků i v další části sezony.
50. kolo, 26.2.2023
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
2:1
0:0, 2:0, 0:1

M. Tomek (Zajíček) – Jaks, Demel (A), D. Zeman, Freibergs, Strejček, Zile, Šalda – Abdul, Sukeľ (C), Kudrna – Zdráhal (A), Estephan, Š. Stránský – Hlava, Straka, Fronk – Zygmunt, Jurčík, Havelka

Plzeň

Mi. Svoboda (Pavlát) – Skok, Zámorský, Houdek, Jiříček, Kremláček, Jaroměřský – Schleiss (C), Mertl (A), Rekonen – Hrabík, Suchý, Pour – M. Beránek, Holešinský (A), Blomstrand – Bitten, Honejsek, Adamec

27. Zdráhal (Estephan), 34. Zdráhal (Š. Stránský, Demel)

2:0, 2:1

První část utkání nabídla šance na straně hostů. Nejprve mohl překonat Mateje Tomka útočník Filip Suchý, jehož pokus však nebyl dostatečně nečitelný a domácímu brankáři tak příliš práce nenadělal. Druhá větší šance přišla až v samém závěru před první sirénou. Během trestu Patrika Zdráhala nastala před litvínovským brankovištěm skrumáž, které mohl snadno využít švédský útočník Ludwig Blomstrand. Ten ale mířil moc vysoko a střela mezi třemi tyčemi neskončila.

Druhá dvacetiminutovka už byla z pohledu domácích o dost veselejší. Ve 25. minutě napřáhl ke svému pokusu Jindřich Abdul, jehož projektil donutil Miroslava Svobodu zasáhnout a střelu úspěšně vytěsnit. Po necelých dvou minutách ale nestačil plzeňský fantom na střelu Patrika Zdráhala ihned po vhazování zareagovat a domácí se mohli radovat z vedení 1:0. Pro černožluté rozhodl utkání svou druhou brankou Patrik Zdráhal, který skóroval ve 34. minutě po velmi povedené přihrávce od Šimona Stránského – 2:0.

Ve 48. minutě mohl zvyšovat na tříbrankový rozdíl Giorgio Estephan, který se ujal trestného střílení po faulu Vladimíra Kremláčka na Nicolase Hlavu. Kanaďanův pokus o zakončení bekhendovým blafákem bohužel neskončil podle představ a Plzeň zůstala ve hře. Šest minut před koncem dokonce zdramatizoval utkání finský rodák Aleksi Rekonen. Tomu se povedlo skórovat podobným způsobem, jakým skóroval při prvním zásahu Patrik Zdráhal – 2:1. Posledních 60 vteřin se pokoušeli Západočeši srovnat skóre ve hře bez brankáře, avšak neúspěšně a Verva si tak i díky prohrám Rytířů a Motoru po dvou letech zahraje playoff.

Sestřih

Trenér: Karel Mlejnek

„Extrémně vyrovnaný zápas. Čekali jsme, že ve třetí třetině převezme Plzeň otěže a že bude hrát velice aktivně, a to se také potvrdilo. Zápas rozhodlo jedno proměněné přečíslení dva na jednoho. Po lednové a únorové etapě jsme samozřejmě velice rádi, že mužstvo čtyřikrát za sebou vyhrálo. Čtyřikrát po sobě o gól, byla to těžká utkání, takže jsme za to rádi."

Plzeň
Trenér: Petr Kořínek

„Zápas to byl vyrovnaný, prohráli jsme 2:1. Je toho z naší strany strašně málo, nedáváme branky. V minulém utkáni jsme je sice dali, ale neudrželi jsme to. Je to stále dokola. Dneska jsme udělali dvě chyby, jedna z bule, druhá ze hry a soupeř to potrestal. Na konci se nám podařilo ještě snížit, ale už zbývalo málo času na zkorigování. Myslím si, že ten zápas jsme si rozhodli během první a druhé třetiny, takže stále stejná písnička."