Zápasy 14.02.2024

Z divokého zápasu s Hradcem Králové berou chemici bod

Foto Sestřih Reportáž
Divoký zápas v rámci 44. kola nabídl hned 11 branek, Litvínov po skvělém comebacku bere bod. Utkání rozhodnul v prodloužení kárlovéhradceký obráce Jéremie Blain.
44. kolo, 14.2.2024
Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
5:6pr.
1:1, 1:4, 3:0 – 0:1

Tomek (27. Zajíček) – Baránek, Zeman, Zile, Jaks, Czuczman, Demel, Šalda – Kudrna, Gut, Koblasa – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Kirk, Abdul – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Mountfield HK

Pařík – Freibergs, Ouellet-Blain, Pavelka, Pláněk, Kalina, McCormack, Marcel – Perret, Tamáši, Okuliar – Šťastný, Miškář, Estephan – Pavlík, Klima, Jergl – Jasper, Lalancette, Eberle.
Branky a nahrávky: 14:03 Hlava (Jaks, Koblasa; 5/4), 31:31 O. Kaše (Hlava, D. Kaše; 5/4), 41:30 Hlava (O. Kaše, Jaks; 5/3), 45:30 Kirk (Koblasa, Abdul; 5/5), 55:51 Hlava (Zeman, Baránek; 5/5) – 19:02 Ouellet-Blain (Šťastný; 5/5), 23:13 Jasper (Eberle; 5/5), 24:10 Okuliar (Ouellet-Blain, Pavelka; 5/3), 25:27 Okuliar (Pavelka, Estephan; 5/4), 26:58 Jasper (Lalancette, Jergl; 5/5), 62:44 Ouellet-Blain (Tamáši, Okuliar; 3/3). Rozhodčí: Kika, Mrkva – Gerát, Klouček. Diváci: 3731. Vyloučení: 5:8. Využití: 3:2. Střely na branku: 50:34 (15:10, 13:10, 21:12). Zblokované střely: 12:9. Hity: 7:6. Vhazování: 32:43. Průběh utkání: 1:0, 1:5, 5:5, 5:6.

Kika, Mrkva – Gerát, Klouček

5:8

3:2

0:0

3731

V opatrném začátku utkání měli opticky zprvu navrch hosté, což se změnilo při dvěma po sobě navazujícími přesilovými hrami. První ještě Verva nevyužila, v té druhé ale Janis Jaks propálil od modré čáry vše, co mu stálo v cestě, a natáhl svou bodovou šňůru.

Jenže hosté dokázali skóre otočit. Nejprve 58 vteřin před první sirénou vypálil od modré čáry Blain a srovnal skóre utkání, následně už ve čtvrté minutě druhého dějství druhou branku Hradce vstřelil další zástupce cizinecké legie Mountieldu - Evan Jasper. Verva zkusila rozhodnutí na ledě zlomit trenérskou výzvou, která ale nebyla úspěšná. V následném oslabení navíc chemici provinili proti pravidlům a šli do tří. Výhodu o dva muže v poli Mountfield využil díky Okuliarovi. A stejná situace se opakovala o minutu později. Znovu šli domácí do tří a znovu do byl Okuliar, který znovu překonal Tomka. A aby pohrom nebylo na Severočechy málo, o necelé dvě minuty nato to už bylo o čtyři branky, když svou druhou v utkání vstřelil Jasper.

Domácí hráči ale nic nevzdali a dokázali, že i oni umí být v nabídnuté přesilové hře efektivní. A ještě do konce druhého dějství snížili díky povedené trefě kapitána Ondřeje Kašeho.

Chemici nicméně ukázali charakter a s nepříznivým výsledkem se snažili něco udělat. Nejprve snížil ve 42. minutě na 3:5 gólem z přesilovky Nicolas Hlava, o čtyři minuty dal Vervě šanci na body Liam Kirk - 4:5. Chemici z tlaku nepolevili a brzy bylo srovnáno - Zeman vypálil na Paříka, odražený kotouč si našel Nicolas Hlava a skvělou dorážkou dokonal litvínovský comeback.

Následovalo prodloužení, ve kterém byli úspěšnější hosté. Po sérii vyloučení vstřelil vítěznou branku Jéremie Blain.

Velké drama, dorost se ale vrací z Boleslavi bez bodů

Litvínovští dorostenci toužili v Mladé Boleslavi navázat na včerejší ideální vstup do nové sezóny, když na svém ledě porazili nováčka z Plzně 5:1, po velké bitvě ale slavili Středočeši.
Zápasy - Junioři včera

Junioři vítězí i ve třetím kole a vedou DHL extraligu!

Dva dny, dva domácí zápasy. Mladá hráči Vervy dnes po Přerově na svém kluzišti přivítali Berany ze Zlína.

Ideální vstup do sezóny, dorost nedal šanci plzeňským Vlkům

Extraliga dorostu vytáhla svou oponu, litvínovští dorostenci na úvod nového ročníku přivítali na svém ledě nováčka soutěže - Pilsen Wolves.