Zápasy 17.04.2016
Autor: Redakce

Záchrana! Verva otočila zápas s Energií

Foto Ohlasy Reportáž
Po první třetině prohrával Litvínov s Karlovými Vary 0:2, přesto dosáhl na tři body a tím i na záchranu v Tipsport extralize tři kola před koncem! Radek Duda skóroval dvakrát, rozhodl Filip Pavlík. U všech tří gólů, které padly shodně z přesilovek, asistoval Karel Kubát.
This text will be replaced

17.4.2016
ZS I. Hlinky, Litvínov
3:2
0:2, 2:0, 1:0

Janus – Kubát, Sklenička – Pavelka, Pavlík – Kokeš, Gula – Duda, Hanzl, Lukeš – Martynek, Gerhát, Trávníček – Hořava, Pšurný, Piroš – Jurčík, Válek, J. Doležal. Připraven Petrásek. Trenéři Rulík a Šlégr

Energie KV

Závorka – Gulaši, J. Tomeček, M. Rohan, Sičák, Dvořák, Redlihs – Beránek - Vachovec, Skuhravý, Huna – Koblasa, Kůs, Haščák – Rachůnek, Marosz, Svoboda – T. Rohan, Tomeček V. Připraveni Habal a Weinhold. Trenéři Mlejnek a Antonik
Branky a nahrávky: 32. Duda (Lukeš, Kubát), 40. Duda (Hanzl, Kubát), 48. Pavlík (Kubát, Lukeš) – 17. T. Rohan (V. Tomeček, M. Rohan), 20. Marosz (V. Tomeček) Rozhodčí: Fraňo a Hejduk Vyloučení: 3:6, navíc Sklenička (L) 2+2 min., Koblasa 2+10 min. za naražení zezadu, Sičák (oba KV) 2+10 min. nesportovní chování Využití: 3:0 Oslabení: 0:0 Zásahy: Janus 14 - Závorka 47 Diváci: 5329
Na marodku Vervy přibyl ke zraněným Hüblovi, Jánskému, Havlíčkovi a Chaloupkovi po pátečním utkání v Jihlavě také obránce Frolo, zraněný v obličeji vystřeleným kotoučem. Nahradil jej odchovanec Martin Kokeš, který působil v Mostě.

Litvínov začal lépe a konečný výsledek první třetiny obrazu hry příliš neodpovídal, ale hraje se na góly...

Ve 4. minutě měl šanci Jurčík, v 7. Hanzl, ale přihrával do strany Dudovi a Závorku nakonec ohrozil až od modré čáry Kokeš. Minutu na to jeli tři samotní litvínovští hráči sami na gólmana! Ale brankou to neskončilo.

V polovině třetiny byl vyloučen letošní debutant Kokeš a jen co se jeho tým ubránil, musel ven i Trávníček. Čtyři minuty přesilovky Energie branku nepřinesly. Otevřít skóre mohl Fed Cupem inspirován (tenisovým způsobem) Kubát, Závorka chytil střelu ze vzduchu do lapačky. Odpověděl Kůs (vedle) a v závěru třetiny se hosté dvakrát trefili. Akci pěkně sehráli V. Tomeček s T. Rohanem, pomohl jim také v koncovce šťastný odraz kotouče od obránce Guly. A pak Januse 48 vteřin před koncem třetiny překonal Marosz. Studená sprcha pro domácí, euforie pro hosty...

Druhá část přinesla rostoucí tlak Vervy, který vyústil v sérii přesilovek a pak i v kýžené branky. Převaha byla místy drtivá, jako v nekonečné přesilovce!

V první polovině třetiny ještě hosté drželi soupeře jakž takž na uzdě, ale ve 30. minutě fauloval Gulaši a po něm přirazil na mantinel Lukeše Koblasa. 1:39 minuty hry pět na tři přineslo nejprve Lukešovu tyč, pak sérii ran a nakonec konečně gól po Dudově objetí klece a rychlém zasunutí puku.

Kubát pak trefil další tyč, následně šli ven Redlihs a po něm T. Rohan. Necelých deset vteřin před přestávkou znovu uspěl z dorážky Duda. A radoval se opravdu hodně.

Záchranu po změně stran trefil z přesilovky Filip Pavlík! Sklenička se pak škádlil a škádlil s několika protihráči, až se nejvíce popral s Redlihsem. Hosté v závěru nestihli odvolat gólmana a zapsali porážku, která jim může zkomplikovat záchranářské práce.

Verva opět soupeře výrazně přestřílela, v jedné (druhé) třetině dokonce neuvěřitelným poměrem 26:0! Na góly se tým nadřel, ale o to cennější bylo, že zápas nakonec otočil a vyhrál.

Druhý zápas: Slavia - Jihlava 3:2sn

Ohlasy

Jiří Šlégr: "Začátek zápasu jsme měli dobrý, ale asi jsme chtěli dát hezčí branku, než je zdrávo... A bohužel jsme pak prohrávali 0:2. V kabině jsme si řekli, že pokud chceme hrát na hezké branky, můžeme klidně prohrát 0:4. Ve druhé třetině jsme měli enormní tlak a využili šance. Mohli jsme jich využít i víc. Jsme rádi, že se v mužstvu našla síla to otočit a vyhráli jsme. Sezóna celkově nebyla vůbec jednoduchá. Je to pro nás obrovská zkušenost a nikomu nepřeji zažít to, že z mistrovské sezony hrajete v baráži o přežití v extralize. Děkuju klukům, že zabojovali a extraligu jsme udrželi."
Energie KV
Mikuláš Antonik: "Do zápasu jsme vstoupili šíleně. Dokonce jsme nabídli Litvínovu i nájezd ve třech hráčích. Nicméně poté jsme z toho mála střel dali dvě branky. Domácí nás však neustále drželi pod tlakem a otočili to ve svůj prospěch. Musím Litvínovu pogratulovat k záchraně extraligy."