Zápasy - Dorost 03.10.2024
Autor: Jakub Štěrba

Dorost ztratil utkání ve Varech v poslední vteřině

Foto Ohlasy Reportáž
Litvínovští dorostenci vyrazili na závěr první třetiny základní části na led vedoucího celky tabulky - Karlových Varů. Mladíci Vervy se drali až do poslední vteřiny o cenné body, nakonec to bohužel nestačilo.
9. kolo, 3.10.2024, Extraliga dorostu 24/25
Karlovy Vary, KV Arena, tréninková plocha
3:2
1:1, 0:0, 2:1

Energie KV

Psohlavec – Horáček, Hájek, Gombár, Bauer, Kůrka, Vrzal – Vaníček, Tomek, Šedivec, Suchý, Švejcar, Sedláček, Jäger, Michalov, Slavík.

Udržal – Kudrna, Babka, Žák, Postl, Bozseník, Müller – Záruba, Vondráček, Klempíř, Butka, M. Kváš, Rambousek, Trefný, K. Kváš, Petružálek.

Branky a nahrávky

10. L. Slavík (Vaníček, Suchý), 47. D. Sedláček (Tomek), 60. Tomek (D. Sedláček)
19. Rambousek (K. Kváš, Petružálek), 45. Vondráček (Záruba)

1:0, 1:2, 3:2

Začátek utkání byl z obou stran opatrný, činili se zejména oba brankáři. Poprvé se skóre měnilo v desáté minutě, kdy si Vaníček všiml před brankou zcela volného Lukáše Slavíka, který střelou do poodkryté části brány poslal Energii do vedení. Následně se hrál velmi svižný hokej, který chvílemi zvedal diváky ze sedaček. Litvínovští hráči se dočkali zaslouženého vyrovnání těsně před odchodem do šaten. Kevin Kváš dojel za brankou Karlových Varů kotouč, následně ho předal Matěji Rambouskovi, který ranou ke vzdálenější tyči srovnal účty.

Prostřední část odšpuntoval svou ranou Jan Trefný, puk se snažil trefil na bližší tyč, tu měl ovšem Psohlavec dobře pokrytou. Na opačné straně pro změnu pálil Marko Michalov, na Kryštofa Udržala ovšem nevyzrál ani nedlouho poté Petr Tomek. Za hosty zahrozil střelou od modré Marek Žák, nepříjemná rána byla ještě tečovaná, nakonec skončila těsně vedle klece domácího brankáře. I po čtyřiceti minutách tak nadále platil nerozhodný výsledek.

Krátce po startu třetí dvacetiminutovky dokázala Verva utkání překlopit na svou stranu, když z mezikruží vykouzlil přesnou ránu Antonín Vondráček, domácímu brankáři puk propadl lapačkou až do sítě. Litvínov mohl záhy přidat třetí branku, když dostal k dispozici početní výhodu, místo toho ale Vary udeřily ve vlastním oslabení, David Sedláček dokázal prostřelit vše, co mu stálo v cestě. Postupem času začala být hra více urputnější, oba týmy toužily po třech bodech. O osudu utkání nakonec rozhodla poslední vteřina zápasu, v čase 59:59 krátce po vyhraném buly poslal kotouč o sítě Petr Tomek, Litvínov smolně prohrál utkání ve Varech 2:3.

Ohlasy

Energie KV
Trenér: Tomáš Andrys
Především musíme dát kredit hostujícímu týmu, který k tomuto utkání přistoupil se stoprocentním nasazením a vydržel to celých šedesát minut. Dostal nás do situace, kterou jsme si potřebovali vyzkoušet. Vítězství za tři body je naše po “velké loupeži”, ale není zasloužené a my jsme si toho vědomi. To nás posouvá zase o krůček blíž našemu prvnímu určenému cíli. Byl to super zápas a musíme se připravit hned na další.
Trenér: Radek Mrázek
Dnes je to pro nás velmi krutý výsledek. Od začátku druhé třetiny jsme zlepšili pohyb, zvýšili tlak, čímž si začali vytvářet tlak a šance, otočili jsme zápas, ale nakonec bohužel...

Dorost i podruhé v sezóně porazil nováčka soutěže

Rozběhla se druhá třetina základní části Extraligy dorostu, litvínovští mladící na jejím úvodu zajeli do Plzně, kde vyzvali nováčka soutěže - místní Vlky.
Zápasy - Junioři před 2 dny

Junioři poprvé doma padli

Během necelých čtyřiadvacet hodin vyrazily mladé pušky opět k extraligovému duelu, po Vítkovicích dnes hostili Oceláře.
Zápasy - Junioři před 3 dny

Junioři zlomili velkou přestřelku v nájezdech!

Mladí hráči Vervy na své konto zapisují další cenný skalp. Vítězství slaví po velké přetahované v základní části i nájezdech.