Preview - Junioři 21.02.2020
Autor: Ondřej Mach

Druhá polovina skupiny startuje, juniorka znovu změří síly se Spartou

Litvínovská juniorka začíná druhou polovinu skupinové části DHL Superpoháru, v sobotu zamíří do Prahy. První vzájemné střetnutí ovládla Sparta, která si ze severu odvezla tři body. Oplatí jí chemici úvodní porážku?
Svěřenci trenéra Radka Mrázka odehráli poslední utkání minulý týden na ledě Kladna. Rytíře poslal do vedení v páté minutě Filip Šimek, domácí vedení následně na startu prostřední periody navýšil Rudolf Klíma. Černožlutým už se v poslední části hry srovnat nepodařilo, o jejich jediný zásah se postaral obránce Ondřej Baláž.

Litvínov v rámci soutěže prohrál třetí utkání ze čtyř a znovu si trochu zkomplikoval případný postup do vyřazovací části. Severočeši jsou s pouhými dvěma body na předposledním místě skupiny a na druhou postupovou pozici ztrácejí sedm bodů. O dalším vývoji skupiny by mohl napovědět sobotní zápas na Spartě.

Kanadské bodování týmu zatím v DHL Superpoháru nemá jasného lídra, hned čtyři hráči zapsali po dvou bodech. V předchozím turnaji patřil k oporám mužstva David Jindra, který však momentálně nastupuje za prvoligové Litoměřice. V obraně budou litvínovští spoléhat na Ondřeje Baláže, v brance je zase jistotou Šimon Zajíček

Sparta je na tom podstatně lépe a po první polovině skupinové části míří za postupem. Pražané zaváhali až ve čtvrtečním domácím utkání proti Kladnu.

Hosté v hlavním městě těžili z velmi dobrého startu, v čase 0:44 totiž otevřel skóre Petr Hašek. Na jeho gól navázal o šest minut později Tomáš Bernat a v úvodu druhé třetiny zařídil Rytířům tříbrankový náskok Jiří Ticháček. Sparťané i přes výraznou střeleckou převahu neskórovali ani jednou, hostující gólman Luboš Novotný si připsal neuvěřitelných 51 zákroků.

Slavný klub se přesto drží na čele skupiny, z druhého místa mu na první Kladno chybí pouze bod. Nejlepším střelcem týmu je Dominik Arnošt (4+1), stejný počet bodů má i Patrik Prymula (1+4). V brance se čtyřikrát za sebou objevil reprezentační brankář Oldřich Cichoň.