Preview - Junioři 16.01.2020
Autor: Ondřej Mach

Zlomí juniorka nepříjemnou sérii? V pátek přijede Salzburg

Druhý duel v tomto týdnu sehrají hokejisté litvínovské juniorky v pátek proti Salzburgu. Rakouskému soupeři mají co oplácet, v listopadu mu venku podlehli po nájezdech. Úvodní buly bude vhozeno v pět hodin.
Litvínovským juniorům se momentálně vůbec nedaří: z posledních deseti utkání vyhráli jen dvakrát a připsali si pouze čtyři body. Černožlutí kláním se Salzburgem zakončí čtyřzápasovou sérii domácích duelů a zcela jistě by jí rádi uzavřeli výhrou.

Na tu totiž čekají od 22. prosince, kdy venku přemohli Kladno. Následně nestačili na Chomutov, Zlín, Olomouc a Plzeň. Právě s indiány se mužstvo střetlo v úterý.

Hosté se ujali vedení v šesté minutě zásluhou Marka Kopice, v čase 10:33 se povedlo srovnat Danu Bartošovi. Druhá třetina ale byla plně v režii západočeského týmu, který přidal další tři góly a náskok už si pohlídal. Na startu závěrečné části hry snížil Daniel Jouza, další dva zásahy plzeňských ale znamenaly vysokou domácí porážku 2:6.

Trenér Radek Mrázek byl po zápase jako obvykle stručný. „Dneska byla kvalita jednoznačně na straně soupeře, proto zaslouženě vyhrál,“ uvedl litvínovský lodivod ke čtvrté porážce v řadě.

Severočeši tak nyní okupují jedenáctou příčku tabulky. Nejproduktivnějším hráčem Litvínova je David Jindra (11+15), který ale v posledních čtyřech kláních za juniorku nebodoval. Z obránců se nejvíce daří Ondřeji Balážovi (4+11). Sedmnáctiletý bek je však momentálně v Litoměřicích a sbírá první starty v Chance lize.

Hokejisté Salzburgu měli v prosinci podobné problémy jako chemici, v prvním měsíci roku 2020 se ovšem začínají zvedat. Rakušané stráví převážnou část ledna na cestách po České republice a zatím mají bilanci tří výher a jedné porážky.

Naposledy dokázali zvítězit na ledě Karlových Varů. Energie se přitom na konci první třetiny dostala do vedení a ve 27. minutě přidala druhý gól. Hosté však ještě v průběhu druhé části skóre otočili a nakonec Západočechy porazili těsným rozdílem 3:2. Dva body a vítězný gól si připal obránce Christian Obu.

Rakouský tým se tak díky zlepšeným výsledkům posunul do elitní desítky, v současné době mu patří osmá pozice. Kanadské bodování Salzburgu vede Danjo Leonhardt (5+23), nejlepším střelcem týmu je Julian Lutz (14+8). Z obránců je na tom nejlépe Christian Obu (6+12), v brance se v probíhající sezoně protočilo už šest brankářů.