Zápasy 17.11.2023
Autor: Kamila Stříteská Ströer

Po repre pauze se Litvínovu nepodařilo najít recept na Mladou Boleslav

Foto OhlasySestřih Reportáž
V 19. kole Tipsport extraligy se po reprezentační přestávce vydali svěřenci Karla Mlejnka do Mladé Boleslavi, která se zatím velice trápila. Ovšem změna trenéra a pauza bruslařům prospěli. Litvínov nedokázal najít recept na brankáře Filipa Novotného z ledu Mladé Boleslavi se vrací bez bodového zisku.
19. kolo, 17.11.2023
Mladá Boleslav, ŠKOENERGO Aréna
5:0
0:0, 3:0, 2:0

BK Mladá Boleslav

Novotný – Pyrochta, Gewiese, Jánošík, Osburn, Čech, Pláněk, Bernad – Skalický, Fořt, Lantoši – Aaltonen, Järvinen, Rohdin – Suchý, Malát, Šmerha – Závora, Roman, Stránský.

Tomek – Zile, Strejček, Šalda, Jaks, Czuczman, Zeman – Koblasa, Kirk, Abdul – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Válek, Kudrna – Zygmunt, Jurčík, Havelka – Gut.

28. Závora (O. Roman), 28. Lantoši (Fořt), 33. Fořt (Lantoši), 45. Järvinen (Aaltonen, Skalický), 52. Malát (Suchý)

5:0

Po reprezentační přestávce se Litvínov vydal na led hledající se Mladé Boleslavi. Domácímu celku změna na postu trenéra evidentně pomohla a v první třetině měli minimálně střeleckou převahu právě bruslaři. Ovšem šance si vytvořili také hosté. V 8. minutě měl před sebou volnou mladoboleslavskou klec Czucman, kterému se povedlo rozhýbat domácího brankáře, předložil puk do brankoviště, tam však Nicolas Hlava tísněn domácí obranou nedokázal zakončit do odkryté klece. O 10 minut později se Rohdin dostal do bekhednového zakončení, následně si Filip Suchý položil Mateje Tomka, ale jeho dorážka nezapadla mezi tři tyče. Úvodní dvacetiminutovka branky nepřinesla a do prostřední části zápasu se šlo za stavu 0:0.

Ač úvodní větší šanci druhé třetiny měl na hokejce litvínovský Radim Šalda, který z dobré pozice trefil pouze brusli bránícího hráče před sebou, byli to domácí, kteří otevřeli gólový účet utkání. Ve 28. minutě svou premiérovou extraligovou trefu zaznamenal Jan Závora, jemuž v přečíslení připravil skvělou palební pozici Ondřej Roman – 1:0. Bruslaři zůstali při chuti a po 13 vteřinách navýšili náskok, když nahození Róberta Lantoši skončilo přímo před litvínovským brankářem a vlivem závaru před hostující svatyní se kotouč dostal až do sítě – 2:0. Když se chemici začali vzpamatovávat z minuty hrůzy, inkasovali další branku. Zpětnou přihrávku před modrou čárou zachytili domácí a na forhendovou střelu Tomáše Fořta byl gólman Vervy krátký – 3:0. Ve 33. minutě mohl Hlava snížit gólové manko, ovšem jeho pohotová střela pouze orazítkovala dobře postavenou tyč Novotného branky. Mladoboleslavští si ve druhé třetině vytvořili tříbrankový náskok.

Litvínov mohl v závěrečné dvacetiminutovce ještě ovlivnit zápas, ale začátek poslední třetiny se hostům nepodařil a nabídli Boleslavi minutu a půl dlouhou dvojitou početní převahu. Ostřelovaní litvínovské klece se nakonec domácím vyplatilo. Matti Järvinen propálil Tomka pod betonem a poslal Mladou Boleslav do čtyřbrankového vedení – 4:0. V 52. minutě skončil Zemanův pokus na pravé tyčce a vzápětí se bruslařům podařilo znovu skórovat. Na pokus Suchého ještě brankář Litvínova stačil zareagovat, ale na dorážku Sebastiána Maláta už nedosáhl – 5:0. Chemici nedokázali najít recept na Filipa Novotného a z ledu Mladé Boleslavi se vrací bez bodového zisku.

Sestřih

Trenér: Václav Pletka

Prvních pět minut jsme nastoupili dobře, měli jsme šance, ale pak samozřejmě nás Litvínov zatlačil a měli tam oni plno šancí, kdy nás podržel gólman a měli jsme štěstí, když netrefili prázdnou bránu. Pak jsme dali během sedmi minut tři góly a to nám zvedlo sebevědomí. I když jsme se snažili hrát zodpovědně dozadu, byly tam nějaké chyby, ale přidali jsme gól z přesilovky a po pátém gólu už jsme si to pohlídali.

Trenér: Karel Mlejnek

Do 28 minuty se odehrávala minimálně vyrovnaná hra, dominantní v první půlce utkání byla naše střelecká nemohoucnost a nebo brankář domácích Novotný. Potom bohužel jsme inkasovali v rychlém středu tři branky po individuálních chybách. Vždycky jsme ten kotouč měli na hokejce, vždycky jsme ho měli pod kontrolou a po nepochopitelných chybách, ač bychom jako třetí tým tabulky mohli mít na kotouči větší sebevědomí, jsme o ty kotouče přišli a domácí vstřelili rychlé tři branky po sobě a to ovlivnilo další průběh utkání. Je potřeba si říct, že každé mužstvo v extralize si projde slabší vlnou výkonnosti, což teď bohužel padlo na nás, zejména dvě bezgólová utkání. Se vší pokorou víme, že nejsme v optimálním rozpoložení, ale pracujeme na tom.