Rozhovory 29.01.2021
Autor: Ondřej Mach

Doháněli jsme, ale nepodařilo se nám to, smutní jubilant Lukeš

Na ledě Vítkovic sice Litvínov nebodoval, jeden z jeho hráčů ale dosáhl na významné jubileum. František Lukeš spojil celou extraligovou kariéru s jedním klubem a v dresu Litvínova se v rámci nejvyšší soutěže dočkal 250. gólu a zároveň šestistého kanadského bodu.
Hokejové dvojče Viktora Hübla na konci druhé třetiny snížilo na 1:2 z pohledu hostující Vervy. Kotouč mu do dobré pozice posunul Jan Ščotka a Lukeš tvrdou střelou do horního růžku poprvé překonal brankáře Daniela Dolejše.

Na body to ale v Ostravě nestačilo. Domácí byli úvodních čtyřicet minut lepší a po zásluze vedli o dvě branky. Po již zmiňované trefě Lukeše měli chemici šanci duel zvrátit v posledním dějství, v závěru už se jim ale srovnat nepodařilo.

Jedním z klíčových okamžiků zápasu byl první zásah Vítkovic, brankář Denis Godla totiž inkasoval už po 39 vteřinách.

„Oni skórovali hned v prvním střídání, nepohlídali jsme si to mezi kruhy. První třetinu jsme začali strašně špatně, pak i tu druhou. Doháněli jsme, ale nepodařilo se nám to,“ hodnotí klání Lukeš.

„Měli jsme ještě 59 minut na to, abychom s tím něco udělali. Nemělo by se nám to stávat, ale bohužel se to stalo. Zkrátka jsme jeli dál,“ dodal ještě.

Přímý konkurent o postup do předkola play off se tak černožlutým přiblížil na rozdíl jediného bodu. Už zítra družina kouče Vladimíra Országha narazí na Brno, příští týden pak vyzve Liberec, Plzeň a Karlovy Vary.